Wczytuję dane...

Dezynfekcja wody

Dezynfekcja basenu to czynność, do której przeprowadzenia mogą Państwo zastosować kilka różnych metod, urządzeń i akcesoriów. Dzięki prawidłowo przeprowadzonej dezynfekcji dochodzi do wyeliminowania w wodzie wszystkich powstających tam pod wpływem wielu czynników bakterii, drobnoustrojów i wirusów. Ich usunięcie jest kluczowe, gdyż ich obecność może stanowić zagrożenie dla zdrowia wszystkich użytkowników basenu. W zależności od potrzeby, mogą Państwo zastosować dostępne w naszym sklepie internetowym produkty, które są nieodzownym wsparciem zarówno w doraźnej, jak i stałej dezynfekcji wody w basenie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Czym dezynfekować wodę w basenie?

Czym odkazić wodę w basenie? Najlepiej w tym celu sprawdza się chemia basenowa, którą mogą Państwo zamówić w naszym sklepie internetowym. Do jej dozowania służą automatyczne dozowniki chemii basenowej, czyli wysokiej jakości sprzęt, który pełni funkcję nie tylko dozownika, ale również stacji kontrolno-pomiarowej. Prezentowane urządzenia znacznie zwiększają komfort użytkowania basenu - z ich pomocą uzyskają Państwo szybki i długotrwały efekt krystalicznie czystej, wysokiej jakości wody.

Jak odkazić wodę w basenie?

Do odkażania wody służą również lampy UV do basenu, które są sposobem na bezchlorową dezynfekcję wody w przydomowej niecce. Tego typu urządzenia, które mogą Państwo zamówić w naszym sklepie internetowym, mają za zadanie eliminowanie promieniowania ultrafioletowego, które przyczynia się do szybkiego rozwoju patogenów i zanieczyszczeń w środowisku wodnym. Proponujemy Państwu również żarówki UV, które są w pełni kompatybilne z lampami będącymi częścią naszego asortymentu. Jeśli pojawi się u Państwa problem z wyborem odpowiedniego modelu, zachęcamy do kontaktu z nami!

Dezynfekcja wody w basenie ogrodowym

Dezynfekcja wody w basenie ogrodowym to procedura, bez której woda szybko straci na klarowności i przejrzystości, rozwiną się w niej glony, bakterie, drobnoustroje, zmianie ulegnie pH, a nieestetycznie wyglądający zbiornik przestanie być komfortowym miejscem relaksu i odpoczynku. Co więcej, zanieczyszczona woda będzie mogła przyczyniać się do różnych stanów alergicznych i chorobowych skóry.

Dlaczego woda w basenie zielenieje?

Zielona woda w basenie to objaw szybkiego rozwoju glonów, które pojawiają się w zbiorniku z powodu wysokiej temperatury, promieniowania słonecznego i braku filtracji. Brak dezynfekcji przyczynia się do powstawania glonów, które stanowią idealne siedlisko bakterii, pasożytów i wszelkiego typu patogenów, dlatego kąpiel w takiej wodzie jest wysoce niewskazana i może szkodliwe wpływać na stan zdrowia użytkowników basenu. Korzystając z chemii basenowej i dozowników, które są częścią naszej oferty, unikną Państwo problemu z zieleniejącą wodą.

Dlaczego woda w basenie żółknie?

Żółta woda w basenie to objaw nadmiernej ilości znajdującego się w niej żelaza. Najczęściej do żółknięcia wody dochodzi wtedy, gdy jest ona pobierana z przydomowej studni. Podczas dezynfekcji z zastosowaniem chloru dochodzi bowiem do wytrącenia się żelaza, które w rezultacie barwi wodę na brązowy, żółty, rdzawy kolor - w zależności od stężenia tego pierwiastka. Jego usunięcie w celu ponownego uzyskania klarowności wody wymaga specjalnych środków chemicznych i systemu filtrującego. To alternatywa dla całkowitej wymiany wody w basenie.

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w wyborze odpowiednich środków, preparatów, akcesoriów i urządzeń do dezynfekcji wody, chętnie doradzimy Państwu, które z naszych rozwiązań sprawdzą się w Państwa przypadku najlepiej. Zapraszamy do kontaktu!