Wczytuję dane...

Podkłady

Własny basen ogrodowy – Twoja prywatna strefa relaksu na świeżym powietrzu, doskonałe miejsce zabaw dla dzieci i przestrzeń do wykonywania treningów pływackich. By należycie spełniał swoją rolę, istotny jest nie tylko wybór niecki, jej kształt i rodzaj, ale również dobranie do niej odpowiednich akcesoriów. Wśród nich nieodzowny jest podkład pod basen, który chroni podstawę zbiornika przed uszkodzeniami. Przeczytaj, dlaczego jeszcze powinieneś go kupić i jak wybrać najlepszy jego rodzaj. Później sprawdź produkty z tej kategorii dostępne w sklepie AM Baseny i uzupełnij o nie swój asortyment akcesoriów basenowych.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Podkład pod basen – dlaczego jest Ci potrzebny?

Podkłady pod basen ogrodowy to przydatne akcesoria w formie mat, które mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, na przykład geowłókniny. Stosując podkład, chronisz swoją przydomową pływalnię przed uszkodzeniami, pleśnią, korzeniami i wrastającą trawą, a co za tym idzie – wydłużasz jej żywotność. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego powinieneś się zdecydować na użycie tego rodzaju produktu. Mata pozwoli Ci także równomiernie rozłożyć basen. Jeśli próbowałeś to zrobić bez wyłożenia pod nim podkładu, doskonale wiesz, jak bardzo jest to problematyczne.

Jak wybrać podkład pod basen okrągły, owalny, kwadratowy?

Wiesz już, że podkład do basenu to bardzo praktyczne i przydatne akcesorium. Teraz czas zastanowić się, jaką matę najlepiej wybrać. Po pierwsze sprawdź wymiary podkładu – jego średnicę, długość i szerokość. W naszym sklepie każdy z produktów z tej kategorii jest dokładnie opisany, więc nie sprawi Ci to trudności. Najlepiej, jeśli dobierzesz podkład do kształtu niecki Twojego basenu. Inna mata będzie odpowiednia do okrągłego, inna do kwadratowego zbiornika. Możesz również dopasować kolor podkładu do wyglądu swojego basenu, dzięki temu całość będzie prezentować się korzystniej. Ponadto zwróć uwagę na materiał, z którego wykonana jest mata.

Dobrym wyborem jest geowłóknina. Dlaczego? Ponieważ jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i działanie substancji chemicznych, nie jest podatna na deformacje i odznacza się właściwościami filtracyjnymi. Alternatywą dla tego tworzywa jest polipropylen, który ma wysoką wytrzymałość na rozciąganie, nie absorbuje wilgoci oraz jest odporny na pleśń i inne mikroorganizmy.

Podkład pod basen ogrodowy – najważniejsze zalety

Lista zalet podkładu basenowego jest pokaźna. Przede wszystkim akcesorium to redukuje tarcie folii o podłoże i zmniejsza ryzyko przedziurawienia folii. Ponadto, co bardzo ważne, wydłuża żywotność basenu. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z niego dłużej. Na tym nie koniec. Podkład pod basen ogrodowy stanowi dodatkową ochronę niecki przed pleśnią, wrastającą w nieckę trawą oraz korzeniami. Dobrze dobrana mata ułatwia także czyszczenie basenu. Co jest bardzo ważne, bo przecież nie chodzi o to, by spędzać wiele czasu na usuwaniu zabrudzeń z niecki, ale zamiast tego korzystać ze swojej prywatnej pływalni – odpoczywać w niej, pływać i bawić się z dziećmi. Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie tego rodzaju produktów – są tanie, szczególnie w porównaniu do innych akcesoriów basenowych.

Podkłady pod basen dostępne w AM Baseny

W sklepie AM Baseny kupisz praktyczne maty basenowe w wielu wariantach. Możesz wybrać podkład pod basen okrągły, kwadratowy lub owalny. Proponujemy Ci również maty wykonane z geowłókniny lub polipropylenu. W naszej ofercie znajdziesz podkłady w neutralnych kolorach – szarym lub białym, które pasować będą do niemal każdej niecki. Sprawdź wszystkie dostępne w naszym sklepie produkty z tej kategorii i wybierz spośród nich ten, który najbardziej pasuje do Twojego basenu ogrodowego. Używając ich, ochronisz nieckę przed uszkodzeniami, poprawisz jej stabilność i wydłużysz żywotność swojej przydomowej pływalni.