Wczytuję dane...

Baseny ogrodowe

Dom z ogrodem, a w nim basen – to marzenie wielu osób. Jest niezawodny w ciepłe dni, kiedy żar leje się z nieba. Można w nim odpocząć, orzeźwić się w przyjemnie chłodnej wodzie i popływać. Jeszcze do niedawna baseny ogrodowe uchodziły za produkty luksusowe. Dzisiaj prywatny akwen wody znajduje się na co drugiej posesji. A to dlatego, że koszt jego zakupu i instalacji znacznie spadł. Poza tym przywiązujemy o wiele większą wagę do jakościowego odpoczynku – a o ten z basenem ogrodowym nietrudno. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą. 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Basen ogrodowy – dlaczego warto zdecydować się na jego zakup?

  Wiele osób odwleka decyzję o zakupie basenu ogrodowego, twierdząc, że tańszą opcją jest korzystanie z publicznej pływalni. Oczywiście takie jednorazowe wyjście nie jest drogie. Jeśli jednak uczęszczamy na nią regularnie, koszty znacznie rosną. A za sumę, którą w ciągu roku przeznaczą Państwo na bilety na pływalnię, można kupić spory basen. Prywatny basen ogrodowy to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również czasu. Korzystając z własnego basenu, nie muszą Państwo planować niczego z wyprzedzeniem. Nie ma potrzeby pakowania torby, szykowania stroju kąpielowego i innych akcesoriów. Mało tego – nie traci się także czasu na dojazdy. Jednak najważniejszym argumentem przemawiającym za zakupem basenu ogrodowego jest możliwość błogiego relaksu. Odpoczynkowi można oddać się na własnej posesji, w cieniu drzew, w ciszy, wtedy, kiedy mają Państwo na to ochotę. Czyż nie brzmi to zachęcająco? Basen ogrodowy może stać się miejscem, gdzie po ciężkim dniu będą Państwo sączyć lemoniadę lub drinka, czytać książkę albo bawić się z dziećmi. Dodajmy tylko, że najmłodszym trudno zapewnić lepszą atrakcję niż kąpiele na świeżym powietrzu i zabawy w wodzie. Zyskują na tym także rodzice, którzy nie muszą wznosić się na wyżyny swojej kreatywności, by wymyślić swoim pociechom ciekawe zajęcie.

  Duże, średnie i małe baseny ogrodowe

  Jeśli szukają Państwo rodzinnego basenu ogrodowego, warto zdecydować się na większy model, który może pomieścić nawet kilkanaście osób. Duży basen ogrodowy to także idealny wybór dla miłośników pływania. Dzięki niemu można oddawać się przyjemności uprawiania tego sportu we własnym ogrodzie, bez konieczności często kłopotliwej wyprawy na pływalnię. Duży basen daje także możliwość komfortowego uprawiania innych aktywności, np. gry w piłkę wodną. Innym rozwiązaniem jest średni basen ogrodowy. Warto zdecydować się na jego zakup, gdy posiadają Państwo posesję standardowej wielkości. Jeśli natomiast dysponujecie niewielkim ogródkiem, polecamy małe baseny ogrodowe. Dzięki rozmaitym kształtom niecek dostępnych w sklepie AM Baseny z łatwością dopasują Państwo idealny model do swojej działki.

  Rodzaje basenów ogrodowych

  Baseny ogrodowe dzielimy nie tylko ze względu na wielkość, ale także typy materiałów, jakie zostały wykorzystane do ich budowy. Za jedne z solidniejszych i trwalszych uchodzą te wykonane ze stali. Ich główną zaletą jest długoletnia eksploatacja. Stalowy basen ogrodowy mogą Państwo bezproblemowo użytkować nawet przez trzy dekady. Innym tworzywem, które stosuje się do produkcji ogrodowych akwenów, jest ocynkowana blacha. Materiał ten dodatkowo zabezpiecza się antykorozyjnie. Zaletą tego rodzaju rozwiązania jest łatwy montaż. Kolejnym typem jest basen ogrodowy stelażowy, wykonany z kilkuwarstwowego PVC zapewniającego dużą wytrzymałość. Z tego samego tworzywa zrobione są akweny rozporowe, które wyposażone są w wygodne kołnierze stanowiące komfortowe oparcie podczas pobierania wodnych kąpieli.

  Różnorodne baseny ogrodowe w AM Baseny

  Wszystkie te rodzaje akwenów dostępne są w AM Baseny. Mogą Państwo zdecydować się na wysokiej jakości, stalowe produkty Ibiza produkowane w Niemczech. Wśród nich dostępne są trzy warianty: zbiorniki owalne, okrągłe i małe. Kolejną naszą propozycją są naziemne baseny Orlando – solidne i niewymagające demontażu na okres zimowy. Oprócz tego oferujemy Państwu baseny ogrodowe Miami z możliwością całkowitego lub częściowego zakopania w ziemię. Dzięki temu rozwiązaniu oraz dużej powierzchni lustra wody akweny te mogą równać się z profesjonalnymi pływalniami. Alternatywy dla wymienionych rozwiązań stanowią baseny stelażowe i baseny rozporowe, wykonane z trwałego, trójwarstwowego PVC. Przy okazji zakupu warto zaopatrzyć się również w dodatkowe akcesoria, takie jak drabinki basenowe, przeciwprądy do basenu, ogrodowe prysznice solarne czy folię solarną do basenu.