Wczytuję dane...

Trampoliny

Trampoliny

Trampoliny to wspaniałe źródło aktywnego ruchu i zdrowego relaksu.

Dzięki dużej nośności do 150 kg trampoliny dają przestrzeń do zabawy dzieciom,

ale również wzmacniają mięśnie i zwiększają wydolność oddechową i odporność na stres u dorosłych.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
 

Wskazówki przy wyborze trampoliny 

Wybierając trampolinę musimy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo jej użytkowania. Najlepszym pomysłem jest zakup trampoliny ogrodowej z siatką, która jest niezbędna w ochronie przed urazami. Pamiętaj, że skakanie na trampolinie powinno być jednocześnie bezpieczne i przyjemne. Każda trampolina ma swój własny limit wagi. W naszym sklepie można znaleźć trampoliny ogrodowe przeznaczone dla jednego użytkownika o maksymalnej wadze do 100 kg, a także bardziej przestronne konstrukcje przeznaczone dla kilku osób z limitem wagowym do 200 kg oraz mniejszy model przeznaczony tylko dla małych dzieci. Wybierając trampolinę ogrodową warto zwrócić uwagę na jej jakość i wykonanie. W naszym sklepie znajdziesz tylko wysokiej jakości produkty od sprawdzonych producentów.

Korzyści płynące z użytkowania trampoliny

Trampoliny są powszechnym widokiem na podwórkach w całym kraju i łatwo zrozumieć, dlaczego. Świetnie nadają się do wyprowadzania dzieci — a nawet dorosłych — na zewnątrz w celu uprawiania aktywności fizycznej. Jednak nie służą tylko do skakania i zabawy. Oto kilka nieoczekiwanych korzyści z posiadania trampoliny:

  • Zwiększona gęstość kości. Trampoliny zapewniają osobom w każdym wieku sposób na budowanie zdrowych kości. W przeciwieństwie do biegania lub innych intensywnych ćwiczeń, skakanie na trampolinie zapewnia intensywny trening bez wstrząsów stawów i kości. Badania wykazały, że skakanie na trampolinie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie gęstości kości, co może pomóc w zapobieganiu stanom takim jak osteoporoza.
  • Mniej stresu na ciele. Ćwiczenia o dużej intensywności, takie jak bieganie, mogą powodować znaczne obciążenie organizmu, zwłaszcza z wiekiem, co prowadzi do bólu stawów lub kontuzji. W przeciwieństwie do tego, trampoliny umożliwiają trening sercowo-naczyniowy bez nadmiernego obciążania mięśni i stawów.
  • Poprawiona równowaga i koordynacja. Skakanie na trampolinie angażuje wszystkie grupy mięśni jednocześnie, zmuszając je do wspólnej pracy, aby utrzymać Cię w pozycji pionowej. Pomaga to poprawić równowagę i koordynację, jednocześnie budując siłę mięśni rdzenia.

Wybierz trampoliny z naszego sklepu

W naszym sklepie znajdziesz idealną trampolinę dla swojej rodziny. Stal ocynkowana jest odporna na warunki atmosferyczne. Wszystkie nasze produkty znajdziesz w przystępnej cenie, dzięki czemu łatwo je kupić bez rozbijania banku!