Wczytuję dane...

Ogrzewanie wody w basenie

Podgrzewacze basenowe to inwestycja, która zwróci się na dłuższą metę. Klimat w naszym kraju pozwala na korzystanie z basenu ogrodowego przez około pół roku, ale temperatura powietrza nie wystarcza do ogrzania basenu. Z tego powodu warto rozważyć ogrzewanie basenu, aby uzyskać optymalną temperaturę wody. Takie urządzenia należy dobierać biorąc pod uwagę własne potrzeby i możliwości.

Rodzaje ogrzewania, które można wykorzystać do ogrzania basenu:

 • Ogrzewanie solarne. To jeden z najpopularniejszych sposobów na ogrzanie basenu. Panele słoneczne, które są zainstalowane na dachu domu lub na otwartej przestrzeni przylegającej do domu, dostarczają ciepłą wodę do basenu. Należy pamiętać, że ta metoda nie zadziała przy pochmurnej pogodzie iw nocy. Jednak ogrzewanie słoneczne pozostaje jednym z najbardziej ekonomicznych sposobów podgrzewania basenu: jego koszt jest stosunkowo niski, prawie całkowicie eliminuje koszty energii i umożliwia utrzymanie wody w optymalnej temperaturze przez długi czas.
 • Pompa ciepła to kolejny wydajny sposób na ogrzewanie wody w basenie. Sprężarka pompuje czynnik chłodniczy przez szereg wężownic, dzięki czemu może on pochłaniać ciepło z otoczenia i podnosić temperaturę wody przepływającej przez urządzenie. Ponieważ ten typ podgrzewacza basenowego nie wykorzystuje procesu spalania, nie emituje żadnych gazów cieplarnianych. 
 • Basenowe wymienniki ciepła to ostatnia propozycja w naszym sklepie ,która jest równie skuteczna i popularna jak dwie wcześniejsze. Basenowe wymienniki ciepła wykonane są ze stali nierdzewnej i tytanu, co jest idealne do basenów ze słoną wodą. Jeśli masz spa podłączone do basenu, to urządzenie może być używane do podgrzewania wody basenowej, jak i spa. System działa poprzez cyrkulację wody przez rury, które biegną między dwoma zbiornikami o różnych temperaturach: jeden zbiornik zawiera gorącą wodę, a drugi zbiornik zimną. Grzałka pobiera energię z gorącej wody przed przywróceniem jej do pierwotnej temperatury, dzięki czemu po zakończeniu procesu nie ma żadnych strat.

Wybierz ogrzewanie basenu z naszej oferty

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  W upalny dzień nie ma nic lepszego niż relaks we własnym basenie ogrodowym. Ochłodzenie się w wodzie nie będzie jednak tak przyjemne, jeśli będzie ona zbyt zimna. Klimat w Polsce nie pozwala na bardzo szybkie nagrzewanie się wody w basenie, dlatego warto zadbać o jej odpowiednią temperaturę, stosując różne sposoby ogrzewania wody dostępne w naszym sklepie internetowym. Oferujemy pompy ciepła do basenu, panele solarne oraz wymienniki ciepła do basenu, które pozwalają osiągnąć idealnie ciepłą wodę bez dodatkowych kosztów i wysiłku.

  Efektywne metody ogrzewania wody w basenie

  Czekanie na nagrzanie wody w basenie poprzez promienie słoneczne może wymagać ogromu cierpliwości, której brakuje przede wszystkim dzieciom, ale w upalne dni także każdemu z nas. Dlatego warto skorzystać ze sprawdzonych i skutecznych metod ogrzewania wody basenowej. Popularne kiedyś podgrzewacze elektryczne odchodzą już jednak w zapomnienie, a na ich miejsce pojawiają się bardziej ekologiczne i ekonomiczne sposoby. Znajdziesz je w naszej ofercie.

  Basenowe pompy ciepła

  Pompy ciepła to urządzenia, które podbijają rynek w kwestii ogrzewania całych budynków. U nas znajdziesz jednak także pompy ciepła, które darmową energię cieplną pobraną z otoczenia przekazują do wody w basenie. Ogromną zaletą takiego rozwiązania są wyjątkowo niskie koszty eksploatacyjne. Inwerterowe pompy ciepła dostępne w naszej ofercie wykorzystują otaczające je powietrze, które latem jest wyjątkowo ciepłe, do efektywnego i energooszczędnego ogrzewania wody w basenie. Gdy pompa już raz nagrzeje wodę do pożądanej temperatury, później pracuje z mniejszą mocą, która pozwala jedynie na podtrzymanie osiągniętego ciepła. Co więcej, pompa może nie tylko grzać wodę, ale także ją chłodzić. W naszym sklepie internetowym znajdziesz pompy ciepła do basenów o różnych pojemnościach, a także dodatkowe akcesoria do nich, takie jak moduły Wi-Fi czy części zamienne.

  Panele solarne i ogrzewy

  Moc energii słonecznej jest coraz bardziej ceniona na całym świecie. Dzięki instalacjom fotowoltaicznym można z niej wytwarzać prąd, a dzięki naszym panelom solarnym do basenuogrzewać wodę w basenie ogrodowym. Dostępne w naszej ofercie panele solarne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną podnieść temperaturę wody w basenie o 4 do 6°C. Cały ten proces odbywa się całkowicie za darmo, jedynie przy pomocy promieni słonecznych. W połączeniu z filtrami piaskowymi nasze panele zapewniają nie tylko ciepłą, ale także czystą wodę przez wiele tygodni i to bez konieczności korzystania z prądu czy innych kosztownych źródeł energii. W tej kategorii znajdziesz także prysznice solarne, które są lekkie, przenośne i wytwarzają ciepłą wodę dzięki energii słonecznej. Taki prysznic to świetne rozwiązanie, aby odświeżyć się przed wejściem do basenu lub opłukać po wyjściu z niego albo w trakcie wykonywania różnego rodzaju prac ogrodowych.

  Wymienniki ciepła

  Urządzenie, jakimi jest wymienniki ciepła do basenu, idealnie nadaje się do ogrzewania basenów całorocznych, a także ogrodowych. Wszystko dzięki temu, że można go podłączyć zarówno do pomp ciepła i systemów solarnych, jak i do pieca centralnego ogrzewania, dzięki czemu ciepłą wodą w basenie możesz cieszyć się także w okresie zimowym. Wymienniki ciepła dostępne w ofercie sklepu AM Baseny charakteryzują się wysoką wydajnością oraz doskonałą zdolnością do przenoszenia ciepła. Zaprogramuj pożądaną temperaturę wody, a urządzenie sterowane automatycznie będzie ją podtrzymywać, abyś mógł cieszyć się wypoczynkiem w idealnych warunkach.