Wczytuję dane...

Pompy ciepła INVERTEROWE

Inwerterowy podgrzewacz basenowy z powietrzną pompą ciepła jest najnowszym osiągnięciem w dziedzinie ogrzewania basenów. Dzięki swojej prostocie i wydajności rewolucjonizuje branżę. Jest to system, który pozwala dostosować prędkość sprężarki w zależności od różnicy temperatur między powietrzem zewnętrznym a temperaturą wody w basenie. Polecamy ten typ pompy ciepła ponieważ ma on wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi podgrzewaczami. Różnią się jakością i wykonaniem, ale także ceną. Poniżej wszystkie dostępne produkty z tej kategorii. 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Inwerterowa pompa ciepła

Sposobów na ogrzewanie wody w basenie jest wiele: grzałka elektryczna, solarne podgrzewacze wody, wymienniki czy pompy ciepła. Jednak w ostatnim czasie najbardziej popularnym i najchętniej wybieranym narzędziem jest inwerterowa pompa ciepła do basenu. Jest ona jeszcze cichsza i bardziej ekologiczna od standardowej, dzięki czemu stanowi jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń basenowych. Szeroki wybór inwerterowych pomp ciepła do ogrzewania wody w basenie znajdziesz w naszej ofercie sklepu AM Baseny.

Zasada działania pompy ciepła inwerterowej

Czym różni się pompa ciepła inwerterowa od zwykłej? Między innymi tym, że wyposażona jest w sprężarkę, która posiada sterowanie inwerterowe. Sprężarka ta umożliwia płynną regulację pracy pompy, odmiennie niż w przypadku popularnego rozwiązania ON/OFF. Inwerter pompy ciepła ma za zadanie przekształcać prąd stały w prąd trójfazowy, a także dobierać odpowiednią jego częstotliwość i temperaturę. Dzięki temu możliwa jest płynna regulacja oraz szeroki zakres regulacji mocy urządzenia, a także o wiele wyższa efektywność pompy ciepła do basenu.

Zielona energia dla ciepłej wody w basenie

Inwerterowe pompy ciepła dostępne w ofercie sklepu AM Baseny wykorzystują do pracy darmową energię cieplną z otoczenia. Powietrze znajdujące się wokół pompy to odnawialne i całkowicie ekologiczne źródło energii, które pozwala na wytworzenie ciepła wtłaczanego do wody basenowej. Dzięki temu możesz cieszyć się kąpielą w idealnej temperaturze nawet poza sezonem. Wybierając pompę ciepła inwerterową do basenu z naszej oferty, zyskujesz maksymalne zyski ciepła przy niskich kosztach eksploatacji, co tym bardziej przyczynia się do proekologicznego spojrzenia na kwestię inteligentnego ogrzewania.

Dlaczego warto wybrać pompę inwerterową?

Pompa ciepła inwerter ma wiele zalet, które sprawiają, że dużo chętniej jest wybierana jako źródło ogrzewania wody basenowej. Jej największą zaletą jest zdecydowanie lepsza wydajność i energooszczędność. Oznacza to, że pompa zużywa mniej prądu, nagrzewając wodę w dużo krótszym czasie niż pompa o stałej mocy. Mniejsze natężenie prądu jest także możliwe dzięki temu, że pompa inwerterowa ma delikatny rozruch, a dzięki mniejszej częstotliwości włączeń i wyłączeń sprężarki wydłuża się żywotność całego urządzenia. Co więcej, pompa ciepła inverter bardzo precyzyjnie dostosowuje moc grzewczą do bieżących potrzeb. Na przykład przy niskim zapotrzebowaniu przechodzi w tryb pracy ze stałą mocą minimalną. Tak nowoczesna technologia pozwala ci maksymalnie obniżyć koszty eksploatacji i cieszyć się optymalnie ciepłą lub chłodną wodą w basenie — pompa może bowiem nie tylko grzać, ale także chłodzić wodę basenową. Dodatkowym atutem pompy ciepła inwerterowej jest jej wyjątkowo cicha praca przy średniej lub małej prędkości, czyli przez znaczną większość czasu działania pompy.

Oszczędzaj z inteligentną pompą ciepła inwerterową

Inwerterowe pompy ciepła Rapid Inverter dostępne w naszej ofercie to nawet dwa razy tańsza praca w porównaniu z konwencjonalną pompą ciepła. Choć więc są one nieco droższe od klasycznych, nasze pompy inwerterowe w długofalowym działaniu pozwalają ci zaoszczędzić na rachunkach, jednocześnie ciesząc się relaksem w idealnej temperaturze wody basenowej. Posiadamy pompy inwerterowe o różnej mocy, dzięki czemu bez trudu dopasujesz je do wielkości swojego basenu. Możesz korzystać z nich także w sezonie zimowym, gdyż działają skutecznie nawet w temperaturach poniżej zera. Wybierz najlepsze urządzenia z oferty AM Baseny i już zawsze ciesz się ciepłą wodą w prywatnym basenie.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi produktami do ogrzewania wody basenowej: pozostałe pompy ciepłapanele solarne basenowewymienniki ciepła basenowe.