Wczytuję dane...

Panele solarne i ogrzewy

Panel solarny do basenu jest skutecznym rozwiązaniem dla osób, które chcą podnieść temperaturę wody w basenie od 4 do 6°C. Ogrzewanie wody w basenie poprzez wykorzystanie energii promieni słonecznych pozwala cieszyć się kąpielami w ciepłej wodzie bez żadnych dodatkowych opłat za energię.

Jeśli masz basen, zawsze istnieje pokusa, aby go podgrzać. Solary do basenu to też świetny sposób na przedłużenie sezonu kąpielowego. Działanie paneli solarnych opiera się na zbieraniu energii słonecznej i przekazywaniu ciepła do wody basenowej poprzez pompowanie pompą filtrującą. Podgrzewacze wody są łatwe w montażu i są dostępne w rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego rozmiaru basenu. Panele słoneczne do basenu można montować na stelażu montowanym na gruncie przylegającym do basenu. Oprócz tego możesz zdecydować się również na prysznic solarny.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami do ogrzewania wody basenowej: pompy ciepła do basenówwymienniki ciepła basenowe.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Wypoczynek we własnym przydomowym basenie może być ogromną przyjemnością, ale będzie tak tylko wtedy, gdy woda będzie miała odpowiednią temperaturę. Niestety, klimat panujący w Polsce nie zawsze pozwala na optymalne nagrzanie wody basenowej. Dlatego proponujemy nasze solary do basenu jako efektywny i całkowicie ekologiczny sposób ogrzewania wody. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór solarnych podgrzewaczy wody, a także innych rozwiązań opartych o energię pochodzącą ze słońca.

Jak działa ogrzewanie solarne do basenu?

Woda w basenie wystawiona na promienie słoneczne nagrzewa się przynajmniej kilka dni, a w chłodne noce może stracić sporo nagromadzonego ciepła. Solarne ogrzewacze wody dostępne w ofercie sklepu AM Baseny pozwalają na podniesienie temperatury wody w basenie o 4 do 6°C. Takie rozwiązanie oznacza, że możesz cieszyć się relaksem w optymalnie ciepłej wodzie dzięki całkowicie darmowej energii pochodzącej z promieni słonecznych.

Panele solarne do basenu składają się najczęściej z czarnego tworzywa, które szybciej i mocniej nagrzewa się poprzez promienie słoneczne. Solary do basenu działają na zasadzie ciągłej wymiany wody. Podłącza się do nich węże z wodą, która przepływając przez cienkie rurki umieszczone wewnątrz kolektora, ulega nagrzaniu, a następnie trafia do zbiornika basenowego. Co istotne, ogrzewanie basenu solarami jest najbardziej wydajne w dni słoneczne i bezchmurne — nie oznacza to jednak, że gdy na niebie pojawiają się chmury, solary całkowicie przestają działać. Nadal potrafią efektywnie podtrzymywać wypracowaną wcześniej temperaturę wody.

Solarne podgrzewacze wody — rodzaje

Produkty ogrzewania wody działające na podstawie energii słonecznej mogą mieć różne formy i rodzaje. Aby wybrać rozwiązanie najlepiej odpowiadające twoim potrzebom, zapoznaj się z propozycjami z naszej oferty lub skontaktuj z naszymi specjalistami, którzy z chęcią pomogą w dobraniu odpowiedniego systemu solarnego.

Mata solarna

Jednym z najbardziej efektywnych, a zarazem najbardziej oszczędnych rodzajów ogrzewania basenu solarami jest mata podgrzewająca do basenu, która pozwala na podniesienie temperatury wody nawet o 5 stopni. Intex mata solarna dostępna w naszej ofercie ma wymiary 120 × 120 cm, ale istnieje także możliwość połączenia kilku takich mat w jeden system. Dzięki temu możesz podgrzać wodę w basenie nawet o kilkanaście stopni, korzystając wyłącznie z darmowej energii słonecznej. Mata solarna to rozwiązanie bardzo wydajne, a także w pełni ekologiczne i ekonomiczne — pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd i utrzymać optymalną temperaturę wody przez cały sezon.

Ogrzew solarny Piramida

To nowatorski rodzaj podgrzewacza solarnego, który ma formę stożka, przypominającego kształt piramidy. Dzięki takiej budowie kopuła urządzenia wykonana z wysokowydajnego materiału poliwęglanu efektywnie pochłania promienie słoneczne z każdej możliwej strony, niezależnie od pory dnia. Dzięki temu ogrzewanie basenu jest możliwe nawet przy stosunkowo niskim nasłonecznieniu, szczególnie wtedy, gdy szeregowo połączysz kilka tego typu ogrzewów w jeden system solarny.

Panel słoneczny do basenu

Jeśli weźmiemy pod uwagę klasyczny panel solarny do basenu, opinie naszych klientów także są bardzo pozytywne. Nasze solary basenowe charakteryzuje wysoka skuteczność, gdyż pozwalają na ogrzanie wody nawet o około 6 stopni i to bez konieczności korzystania z jakichkolwiek dodatkowych płatnych źródeł energii. Lekka konstrukcja i łatwe podłączenie sprawiają, że tego typu podgrzewacze solarne nadają się do każdego rodzaju basenu. W naszej ofercie posiadamy kolektory o różnych wymiarach, a także dodatkowe akcesoria do nich, takie jak stojaki na panele solarne, zestawy przejściówek i łączników, a nawet prysznice solarne.

Solarny podgrzewacz wody basenowej — wskazówki

Aby solarny podgrzewacz wody do basenu działał jak najbardziej efektywnie, należy odpowiednio go ustawić i podłączyć. Ważne, aby umieścić go tak, aby był skierowany jak najbardziej na południe lub południowy zachód. Dzięki temu będzie mógł maksymalnie korzystać z promieni słonecznych w najlepszej, najcieplejszej porze dnia. Warto skorzystać ze stojaka, dzięki któremu możliwe będzie ustawienie kolektorów pod odpowiednim kątem, zapewniającym największą wydajność. Istotne jest także to, aby pompa piaskowa lub filtracyjna była w tym czasie włączona i działała sprawnie, ponieważ tylko wtedy będziesz mógł osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Solarne ogrzewacze wody nie tylko podgrzewają wodę, ale także utrzymują jej odpowiednią temperaturę przez długi czas. Aby jednak jak najdłużej utrzymać nagromadzone ciepło, nawet w mniej słoneczne dni, warto przykrywać basen na noc. Pomocne jest także ulokowanie basenu w lekkim zagłębieniu terenu.