Wczytuję dane...

Pompy ciepła do basenów

Pompy wykorzystują darmową energię cieplną z otoczenia.
Następnie energia przekazywana jest do wody w basenie. 
Zachęcamy do przejrzenia kategorii inwerterowe pompy ciepła.
Zapraszamy również do zapoznania się z innymi produktami do ogrzewania wody basenowej: panele solarne basenowe, wymienniki ciepła basenowe.

Oczekiwanie na nagrzanie się wody w basenie może być frustrujące. W upalny dzień nie ma przecież większej przyjemności niż kąpiel w przyjemnie chłodnej (lecz nie lodowatej) wodzie ogrodowego basenu. Dlatego proponujemy pompy ciepła do basenów, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się wypoczynkiem o wiele szybciej i utrzymywać pożądaną temperaturę wody przez cały sezon, a nawet poza nim.

Basenowa pompa ciepła — nowoczesna technologia dla twojej wygody

Jak wygląda ogrzewanie basenu pompą ciepła? Podobnie jak w przypadku tradycyjnej pompy ciepła używanej do ogrzewania całego budynku. Nasze inwerterowe pompy ciepła pobierają energię cieplną z otaczającego je powietrza. Substancja krążąca wewnątrz urządzenia przy pomocy ciśnienia pochłania ciepło ze środowiska i przekazuje je dalej — w tym przypadku wprost do wody basenowej. Proces ten jest całkowicie automatyczny i ekologiczny. Pompa ciepła to urządzenie bardzo wydajne, które pozwala w optymalny sposób nie tylko osiągnąć pożądaną temperaturę wody, ale także ją utrzymać przez długi czas. Pompę łatwo podłączysz do istniejącego już obiegu wody.

Zalety ogrzewania basenu pompą ciepła

Choć w naszej ofercie dostępne są różne metody ogrzewania wody basenowej, to właśnie pompy ciepła pomimo swojej ceny cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego — ogrzewanie basenu pompą ciepła naprawdę niesie ze sobą wiele zalet. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

  • Energooszczędność — pompy z pełną technologią inwerterową dostępne w naszej ofercie to urządzenia wyjątkowo energooszczędne, które zapewniają wysoką wydajność przy niskim poborze energii elektrycznej.
  • Łatwość obsługi — pompy ciepła do basenów są bardzo łatwe do zastosowania. Można je zamontować nawet na posadzce, zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Pompę wystarczy podłączyć do istniejącego już obiegu wody oraz do prądu, a cała reszta odbywa się samoistnie. Moc i prędkość pracy ustawiają się automatycznie w zależności od temperatury, jaką chcesz osiągnąć. Wiele modeli pomp posiada także wbudowany zintegrowany moduł Wi-Fi, dzięki czemu możesz sterować urządzeniem ze swojego smartfona nawet na odległość.
  • Działanie przy niskich temperaturach — nasze pompy ciepła działają nawet w temperaturach poniżej zera, dzięki czemu możesz cieszyć się kąpielą w ciepłej wodzie także w sezonie zimowym. Co więcej, działanie pompy nie jest uzależnione od promieni słonecznych, dlatego wydajnie działa ona także w dni pochmurne.
  • Cicha praca — pompy inwerterowe dostępne w naszej ofercie charakteryzuje wyjątkowo ciche działanie, które można nawet przyrównać do ludzkiego szeptu. Dzięki temu nie zakłócają one twojego relaksu i pozwalają na komfortowy wypoczynek przy każdej pogodzie.
  • Stała temperatura wody — pompa ciepła pozwala na utrzymywanie pożądanej temperatury przy pracy na niższej mocy. Pierwsze nagrzanie wody w basenie wymaga 100% mocy pompy, jednak jej późniejsze działanie jest efektywne nawet przy mniej niż 50%.

Pompy ciepła do basenów — ceny

Urządzenie, jakim jest pompa ciepła do basenu, to jedna z najdroższych dostępnych metod ogrzewania wody basenowej. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że jest to wydatek jednorazowy. Kupując pompę ciepła, nie musisz się martwić o nic więcej, a cały koszt jej pracy to jedynie pobrana przez nią energia elektryczna.

Zależnie od tego, jaką moc będzie miała pompa ciepła do basenu, cena może wahać się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. W ofercie sklepu internetowego AM Baseny posiadamy urządzenia od 2,5 kW do nawet 20,5 kW, dlatego są one też mocno zróżnicowane cenowo. Naszą mini pompę ciepła kupisz już za mniej niż 2 tysiące złotych. Z kolei najbardziej wydajne pompy do naprawdę dużych basenów to już wydatek rzędu kilkunastu tysięcy. Warto jednak pamiętać, że taka jednorazowa inwestycja pozwala na tanie ogrzewanie wody w basenie przez wiele lat.

Dodatkowe akcesoria

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko pompy ciepła do basenu o różnej mocy, ale także przydatne akcesoria lub części zamienne do tych urządzeń. Szczególnie polecamy bloczki tłumiące, które nadają się do każdego modelu pompy ciepła i pozwalają na jeszcze cichszą i bardziej wydajną jej pracę. Pokrowiec na pompę ciepła pomoże utrzymać urządzenie w czystości. Znajdziesz u nas także elementy potrzebne do właściwego podłączenia pompy — na przykład bypass (czwórnik) do pompy ciepła lub zestaw przejściówek do podłączenia węży basenowych. W sklepie AM Baseny posiadamy szeroki wybór pomp ciepła do basenów i potrzebnych akcesoriów. Jeśli nie masz pewności, jaką moc i rodzaj pompy najlepiej wybrać, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści z przyjemnością pomogą ci w podjęciu decyzji.