Wczytuję dane...

Pompy ciepła do basenów

Oczekiwanie na nagrzanie się wody w basenie może być frustrujące. W upalny dzień nie ma przecież większej przyjemności niż kąpiel w przyjemnie chłodnej (lecz nie lodowatej) wodzie ogrodowego basenu. Pompa ciepła do basenu to urządzenie, dzięki któremu będziesz mógł cieszyć się wypoczynkiem o wiele szybciej i utrzymywać pożądaną temperaturę wody przez cały sezon, a nawet poza nim.
Pompy ciepła do basenu wykorzystują darmową energię cieplną z otoczenia, która następnie przekazywana jest do wody w basenie. 
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Basenowa pompa ciepła — nowoczesna technologia dla twojej wygody

Jak wygląda ogrzewanie basenu pompą ciepła? Podobnie jak w przypadku tradycyjnej pompy ciepła używanej do ogrzewania całego budynku. Nasze inwerterowe pompy ciepła pobierają energię cieplną z otaczającego je powietrza. Substancja krążąca wewnątrz urządzenia przy pomocy ciśnienia pochłania ciepło ze środowiska i przekazuje je dalej — w tym przypadku wprost do wody basenowej. Proces ten jest całkowicie automatyczny i ekologiczny. Pompa ciepła do basenu to urządzenie bardzo wydajne, które pozwala w optymalny sposób nie tylko osiągnąć pożądaną temperaturę wody, ale także ją utrzymać przez długi czas. Pompę łatwo podłączysz do istniejącego już obiegu wody.

Pompa ciepła do basenu - zalety tej formy ogrzewania

Choć w naszej ofercie dostępne są różne metody ogrzewania wody basenowej, to właśnie pompy ciepła pomimo swojej ceny cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego — ogrzewanie basenu pompą ciepła naprawdę niesie ze sobą wiele zalet. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

  • Energooszczędność — pompy z pełną technologią inwerterową dostępne w naszej ofercie to urządzenia wyjątkowo energooszczędne, które zapewniają wysoką wydajność przy niskim poborze energii elektrycznej.
  • Łatwość obsługi — pompy ciepła do basenów są bardzo łatwe do zastosowania. Można je zamontować nawet na posadzce, zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Pompę wystarczy podłączyć do istniejącego już obiegu wody oraz do prądu, a cała reszta odbywa się samoistnie. Moc i prędkość pracy ustawiają się automatycznie w zależności od temperatury, jaką chcesz osiągnąć. Wiele modeli pomp posiada także wbudowany zintegrowany moduł Wi-Fi, dzięki czemu możesz sterować urządzeniem ze swojego smartfona nawet na odległość.
  • Działanie przy niskich temperaturach — nasze pompy ciepła działają nawet w temperaturach poniżej zera, dzięki czemu możesz cieszyć się kąpielą w ciepłej wodzie także w sezonie zimowym. Co więcej, działanie pompy nie jest uzależnione od promieni słonecznych, dlatego wydajnie działa ona także w dni pochmurne.
  • Cicha praca — pompy inwerterowe dostępne w naszej ofercie charakteryzuje wyjątkowo ciche działanie, które można nawet przyrównać do ludzkiego szeptu. Dzięki temu nie zakłócają one twojego relaksu i pozwalają na komfortowy wypoczynek przy każdej pogodzie.
  • Stała temperatura wody — pompa ciepła pozwala na utrzymywanie pożądanej temperatury przy pracy na niższej mocy. Pierwsze nagrzanie wody w basenie wymaga 100% mocy pompy, jednak jej późniejsze działanie jest efektywne nawet przy mniej niż 50%.

Pompy ciepła do basenu — ceny

Urządzenie, jakim jest pompa ciepła do ogrzewania basenu, to jedna z najdroższych dostępnych metod ogrzewania wody basenowej. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że jest to wydatek jednorazowy. Kupując pompę ciepła, nie musisz się martwić o nic więcej, a cały koszt jej pracy to jedynie pobrana przez nią energia elektryczna.

Zależnie od tego, jaką moc będzie miała pompa ciepła, cena może wahać się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. W ofercie sklepu internetowego AM Baseny posiadamy urządzenia od 2,5 kW do nawet 20,5 kW, dlatego są one też mocno zróżnicowane cenowo. Naszą mini pompę ciepła kupisz już za mniej niż 2 tysiące złotych. Z kolei najbardziej wydajne pompy do naprawdę dużych basenów to już wydatek rzędu kilkunastu tysięcy. Warto jednak pamiętać, że taka jednorazowa inwestycja pozwala na tanie ogrzewanie wody w basenie przez wiele lat.

Dodatkowe akcesoria dla basenowych pomp ciepła

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko pompy ciepła do basenu o różnej mocy, ale także przydatne akcesoria lub części zamienne do tych urządzeń. Szczególnie polecamy bloczki tłumiące, które nadają się do każdego modelu pompy ciepła i pozwalają na jeszcze cichszą i bardziej wydajną jej pracę. Pokrowiec na pompę ciepła pomoże utrzymać urządzenie w czystości. Znajdziesz u nas także elementy potrzebne do właściwego podłączenia pompy basenowej — na przykład bypass (czwórnik) do pompy ciepła lub zestaw przejściówek do podłączenia węży basenowych. W sklepie AM Baseny posiadamy szeroki wybór pomp ciepła do basenów i potrzebnych akcesoriów. Jeśli nie masz pewności, jaką moc i rodzaj pompy najlepiej wybrać, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści z przyjemnością pomogą ci w podjęciu decyzji.