Wczytuję dane...

Chemia basenowa

Basen to poważna inwestycja, dlatego warto o niego dbać. W końcu chcesz, aby służyła przez wiele lat jako miejsce relaksu i rozrywki dla Twojej rodziny i przyjaciół. Woda w basenie to złożona równowaga chemikaliów, które muszą być utrzymywane w harmonii, aby utrzymać bezpieczne, czyste i bezproblemowe środowisko pływania. Chemia basenowa jest tak samo ważna jak konserwacja wyposażenia basenu. Jeśli nie utrzymasz równowagi chemicznej, możesz skończyć z mętną wodą, zakwitem glonów, a nawet korozją wyposażenia i powierzchni basenu. Na szczęście utrzymanie równowagi w basenie może być o wiele łatwiejsze niż myślisz. Poniżej znajduje się lista środków odpowiednia do zachowania równowagi wody w Twoim basenie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Chemia do basenu - wsparcie higieny i filtracji

  Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że uzdatnianie wody w basenie jest skomplikowane, ale po zapoznaniu się z preparatami chemii basenowej utrzymywanie kryształowo czystej, a przede wszystkim nienagannej pod względem higienicznym wody stanie się dla Państwa czynnością nie wymagającą wiele czasu.

  Kompleksowy zestaw MARIMEX oferuje preparaty do regularnej pielęgnacji wody lub ewentualnej, nagłej interwencji sanitarnej, dzięki czemu woda w basenie będzie przejrzysta i nienaganna pod względem zdrowotnym. Wodę we wszystkich typach basenów zanieczyszczają nie tylko nieczystości mechaniczne ( te usuniecie Państwo łatwo za pomocą skutecznej filtracji, odkurzaczy i siatek), ale także różne naturalne mikroorganizmy w postaci rzęs, bakterii czy wirusów. Chemia basenowa oferowana przez nas – właściwie wybrana i zastosowana – nie pozwoli na powstanie tych mikroorganizmów albo je zniszczy. Przy zastosowaniu preparatów chemicznych należy stosować się do zaleceń producenta, wskazanych na opakowaniu.

  Decyzja o posiadaniu basenu na terenie własnego ogródka lub działki wiąże się zazwyczaj z niemałymi kosztami, dlatego warto zapewnić także odpowiednią pielęgnację, zarówno samej przestrzeni basenowej, jak i wody. W końcu przecież chodzi o to, aby korzystać z wypoczynku nad własnym basenem, który posłuży przez wiele lat dla Twojej rodziny i przyjaciół. Woda w basenie to złożona równowaga chemikaliów, które muszą być utrzymywane w harmonii, aby zapewnić sobie bezpieczne, czyste i bezproblemowe środowisko pływania. O czym należy pamiętać przy doglądaniu basenu? Dowiesz się o tym z dalszej części opisu.

  Środki do basenu – dlaczego dbanie o wodę jest takie ważne?

  Chemia basenowa jest tak samo ważna, jak konserwacja samego wyposażenia basenu. Zaniedbanie równowagi chemicznej wody może skończyć  mętną wodą, zakwitem glonów, a nawet korozją wyposażenia i powierzchni basenu. Prawdopodobnie brzmi to zniechęcająco, ale na szczęście utrzymanie równowagi w basenie może być o wiele łatwiejsze, niż myślisz. Profesjonalna chemia basenowa to zarówno produkty płynne, jak i tabletki czy proszki. Zapobiegając niekorzystnego stanu wody, możesz nabyć także produkty do testowania wody, które zweryfikują jej stan i pozwolą Ci zareagować na obniżającą się jakość. Systematyczne i regularne testowanie wody, korzystanie z filtrów, aplikacja odpowiednich środków do basenu to na pewno skuteczne minimalizowanie

  Chemia do jacuzzi i basenu – wsparcie higieny i filtracji

  Uzdatnianie wody w basenie nie jest skomplikowane i po zapoznaniu się z preparatami do higieny basenowej utrzymanie krystalicznie czystej wody stanie się naprawdę łatwą czynnością, która nie zajmuje dużo czasu. Poza oczywistymi zanieczyszczeniami wody warto zadbać też o odpowiednie pH, którego idealna wartość mieści się w granicach 6,8-7,2. Wybrane produkty warto stosować w regularnej pielęgnacji basenu czy jacuzzi, ale w naszej ofercie dostępne są też środki o charakterystyce interwencyjnej, dzięki czemu możesz szybko i efektywnie zdezynfekować wodę. Jakie cechy ma odpowiednia woda? Jest przejrzysta, nienaganna pod względem zdrowotnym i nie ma nieprzyjemnego zapachu rozkładających się roślin. Wodę we wszystkich typach basenów i jacuzzi zanieczyszczają również nieczystości mechaniczne, które z powodzeniem usuniesz przy pomocy filtracji, odkurzaczy i siatek. Chemia basenowa oferowana przez nas – właściwie wybrana i zastosowana – nie pozwoli na powstanie tych mikroorganizmów albo je zniszczy. Przy zastosowaniu preparatów chemicznych należy stosować się do zaleceń producenta, wskazanych na opakowaniu.

  Niezawodny chlor do basenu

  Chlor to najbardziej znany sposób na utrzymanie czystości basenu i wody. Jego charakterystyczny zapach znany w zasadzie każdemu. To bardzo skuteczny i pewny środek do basenu. Dezynfekcja chlorowa wody basenowej minimalizuje możliwość wystąpienia podrażnień oczu i skóry, a także redukuje zmętnienie wody czy przebarwienia pojawiające się na obrzeżach i ściana basenu. W naszej ofercie znajdziesz chlor w mieszance z innymi niezbędnymi składnikami, dzięki którym zachowasz krystaliczną wodę. Chlor dostępny je w formie tabletek, granulatu lub płyny. Przed użyciem chemii do basenu konieczne jest przywrócenie odpowiedniej wartości pH wody (6,8-7,2). Ważne jest także, by przed ponownymi kąpielami w basenie odczekać minimum 24h po zastosowaniu środków do czyszczenia.

  Tabletki tlenowe do basenu i jacuzzi

  Tabletki tlenowe to środek, który gwarantuje czystą i przejrzystą wodę. Wolno rozpuszczają się w wodzie i potrzebują aktywator, dzięki któremu aktywny tlen do basenu zacznie działać. W naszej ofercie znajdziesz również tabletki przeznaczone do jacuzzi. Jak z nich korzystać? Zalecane dawkowanie to ok. 10-15 tabletek na 10m3 wody. Potrzebną dawkę należy umieścić w pływaku lub w automatycznym dozowniku. W przypadku stosowania tabletek tlenowych równie ważne jest, aby przed kolejnymi kąpielami w basenie wstrzymać się przez 24h od zaaplikowania środków do wody. Przy zastosowaniu preparatów chemicznych należy zapoznać się z treścią ulotki, która jest do pobrania ze strony z  danym produktem oraz stosować się do zaleceń producenta, które wskazane są na opakowaniu.

  Profesjonalna chemia do basenu w ofercie AM Baseny

  Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w basenach ogrodowych i akcesoriach outdoorowych do ogrodu. W naszej ofercie znajdziesz pompy ciepła do basenów i filtry basenowe, środki chemiczne do czyszczenia powierzchni oraz wiele niezbędnych basenowych akcesoriów. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy dobrać Ci zestaw niezbędnych środków do pielęgnacji powierzchni basenowej i wody. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz pomocy specjalistów i wsparcia w wyborze chemii basenowej.