Wczytuję dane...

Dozownik chloru do basenu

Dozownik chloru do basenu to bardzo przydatne urządzenie, które w pewien sposób automatyzuje dozowanie i nie wymaga od użytkownika nieustannego kontrolowania poziomu pH wody oraz dawkowania wspomnianej substancji czynnej. Prezentowane dozowniki to produkty wysokiej jakości, które - w zależności od rodzaju - montuje się w układach filtracyjnych basenów, orurowaniu zbiornika bądź w przypadku klasycznych pływających dozowników - pozostawia się je swobodnie dryfujące po tafli wody. Produkty dostępne w naszej ofercie to wysokiej jakości asortyment, który z pewnością spełni Państwa oczekiwania!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Automatyczny dozownik chloru do basenu

Każdy automatyczny dozownik chloru do basenu to urządzenie, które zapewnia bardzo duży komfort jego użytkownikom. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszą Państwo nieustannie kontrolować ilości tej substancji czynnej, ponieważ urządzenie samodzielnie monitoruje zapotrzebowanie na nią i dozuje optymalną dawkę. Każde akcesorium tego typu cechuje duża pojemność zasobnika umożliwiająca jego jednorazowe uzupełnienie na dłuższy czas. 

W zależności od wielkości basenu i systemu filtracyjnego, prezentowane rozwiązania spełnią się w swojej roli w połączeniu z filtrami o małym lub dużym przepływie wody. Dozowniki automatyczne to kompaktowe, łatwe w montażu i użytkowaniu systemy, które chronią dzieci przed bezpośrednim dostępem do chloru.

Dozowanie chloru do basenu

Korzystając z chloru, nie należy mieszać chemii basenowej i jednocześnie dozować z pomocą urządzenia kilku różnych preparatów. Dozowanie chloru do basenu ogrodowego umożliwia utrzymanie wody w jej najlepszej kondycji, bez konieczności jej częstej wymiany i czyszczenia zbiornika. Czas, jaki należy odczekać przed kolejnym korzystaniem z basenu, zależy od ilości zastosowanego w dezynfekcji chloru. Jeżeli basen został napełniony świeżą wodą, na tym etapie korzysta się z większej dawki wspomnianej substancji chemicznej. Tak samo jest w sytuacji dużego zanieczyszczenia wody i koniecznego przeprowadzenia oczyszczania szokowego. Wtedy czas, jaki musi upłynąć między odkażaniem a użytkowaniem basenu, może wynieść nawet do kilku dni.

Przy bezpośrednim dozowaniu chloru do basenu należy zachować szczególną ostrożność, gdyż unoszące się w tym momencie opary lub pyłek może być szkodliwy dla zdrowia. Ponadto manualne dozowanie bez precyzyjnie odmierzonej miary może przyczyniać się do odbarwiania ścianek basenu - w zależności od tego, z jakich materiałów został wyprodukowany.

Ilość chloru wpływającego do basenu reguluje się bezpośrednio na urządzeniu. Po jego ustawieniu wystarczy jedynie monitorować zasobnik i upewniać się, czy nie wymaga ponownego uzupełnienia. W zależności od powierzchni basenu i zapotrzebowania na chlor, ponowne ładowanie dozownika przeprowadza się co kilka tygodni.

Dozownik chloru do basenu - jak używać tego akcesorium?

Jednym z niezwykle istotnych urządzeń zwiększających bezpieczeństwo i higienę w przydomowej niecce jest dozownik chloru do basenu. Jak używać tego sprzętu w prawidłowy sposób? Montuje się go w układach filtracyjnych lub tuż za pompą ciepła służącą do podgrzewania wody.

Montaż jest intuicyjny. Jeśli jednak pojawią się na tym etapie jakiekolwiek trudności, mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie i profesjonalne doradztwo. Każdy model dozownika sprzedawany jest w zestawie wraz z podstawowymi, niezbędnymi do jego montażu i uruchomienia akcesoriami i komponentami, jak np. przyłącza na wąż lub tuleje.

Klikając w wybrany produkt uzyskają Państwo szczegółowe informacje na jego temat, w tym parametrów technicznych. Jeśli jednak wciąż będą mieli Państwo wątpliwości co do rodzaju dozownika, który mogą Państwo zastosować w swoim basenie, prosimy o kontakt w tej sprawie! Doradzimy, które akcesorium w Państwa przypadku sprawdzi się najlepiej!