Wczytuję dane...

Regulacja PH wody basenowej

Korzystanie z basenu w sezonie letnim to dla wielu osób jedna z najlepszych form aktywnej, aczkolwiek i relaksującej rozrywki. Aby jednak móc cieszyć się wypoczynkiem i ochłodą, należy zadbać o to, by przebywanie w basenowej wodzie nie stwarzało żadnego zagrożenia dla zdrowia. Jedną z kwestii, o którą trzeba się zatroszczyć, jest regulacja pH w basenie. Z pomocą naszych środków i preparatów dostępnych w naszej ofercie będą Państwo mogli zarówno na bieżąco kontrolować wspomniany parametr wody, jak i korygować pH wedle potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Regulacja pH wody w basenie

Regulacja pH wody w basenie to jedna z czynności, którą w swój grafik rutynowej kontroli zbiornika musi wpisać każdy właściciel tego typu przydomowej atrakcji. Prawidłowa wartość pH wody powinna mieścić się w przedziale 7,2 do 7,6. By mieć pewność, że wspomniana wartość nie ulega skrajnym wahaniom i znaczącym zmianom, należy przynajmniej raz w tygodniu wykonywać test pH, do którego przeznaczone są specjalnie przygotowane w tym celu testery.

Zbyt wysoki poziom pH wody może przyczynić się do problemów zdrowotnych, dyskomfortu, skórnych reakcji alergicznych, a nawet wytrącania się wapnia z wody. Wysokie wartości wspomnianego parametru mogą również przyczynić się do zmniejszenia efektywności działania chemii basenowej, której celem jest dezynfekcja wody.

Gdy pH jest zbyt niskie, może dojść do korozji elementów metalowych w konstrukcji basenu i pogorszenia się stanu technicznego zbiornika, w szczególności gdy jest obiektem betonowym i powodować odpadanie płytek ceramicznych. W naszym sklepie internetowym dostępny jest asortyment testerów i środków do regulowania wysokości pH. Jeśli nie są Państwo pewni, które produkty wybrać, zapraszamy do kontaktu!

Jak regulować pH w basenie?

Jak regulować pH w basenie, by korzystanie z niego było bezpieczne, nie powodowało żadnych problemów zdrowotnych i nie odbijało się na kondycji technicznej zbiornika? Wykonanie testu z pomocą testera pozwoli ustalić, czy wartości są zbyt niskie, czy za wysokie. 

Jak wyregulować pH w basenie? Rozwiązanie problemu jest proste i nieskomplikowane. By unormować poziom pH, mogą Państwo zastosować dostępne w naszej ofercie środki obniżające lub podwyższające tą wartość. To przede wszystkim produkty granulowane. Na opakowaniu znajdują się szczegółowe informacje na temat dawkowania środków. Prezentowany asortyment przeznaczony jest zarówno do małych, średnich, jak i dużych basenów. Wystarczy zastosować go zgodnie z zaleceniami producenta, a następnie po kilku godzinach od aplikacji środka przeprowadzić ponowny test pH.

Czym regulować pH w basenie?

Czym regulować pH w basenie? Wybór preparatu zależy od poziomu pH i twardości wody. W naszym sklepie internetowym dostępne są środki pH minus i pH plus, które - w zależności od potrzeby - obniżają lub podwyższają wartość omawianego parametru wody. Można je dozować ręcznie lub automatycznie z pomocą urządzeń dozujących.

Nasz asortyment cechuje się wysokim poziomem stężenia, dzięki czemu zastosowanie niewielkich ilości tychże środków wystarcza, by wyeliminować problem zachwianego poziomu pH wody. Dokładne informacje na temat każdego produktu znajdą Państwo po kliknięciu w wybrany preparat. Zdajemy sobie jednak sprawę, iż korzystanie z chemii basenowej może być - szczególnie dla początkujących osób - nieco skomplikowane. Jeśli zatem potrzebują Państwo profesjonalnego wsparcia i doradztwa w zakresie naszych produktów oraz pomocy w wyborze odpowiedniego preparatu, chętnie udzielimy Państwu wskazówek dotyczących naszego asortymentu. Zapraszamy do kontaktu i życzymy udanych zakupów!