Wczytuję dane...

Chlor do basenu

W trosce o utrzymanie basenu w jak najlepszej kondycji, zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej oferty produktów - chlor do basenu to wysokiej jakości preparaty dostępne w formie granulatu, tabletek lub płynu. Cechuje je wysoki poziom skuteczności i niemalże natychmiastowy efekt działania. Prezentowane środki bardzo szybko rozpuszczają się w wodzie, działają bakteriobójczo, grzybobójczo i skutecznie blokują rozwój glonów w wodzie. Stosuje się je z pomocą akcesoriów i urządzeń dozujących, w zależności od wielkości basenu i sprzętu. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Jaki chlor do basenu wybrać?

Jaki chlor do basenu wybrać i czym kierować się przy jego wyborze? Wszystko zależy od stopnia zanieczyszczenia wody, stosowanych do dozowania akcesoriów i wygody użytkownika basenu. W naszym sklepie internetowym mogą Państwo zamówić chlor w tabletkach. Tabletki z chlorem do basenu cechuje spowolniony proces rozpuszczania w wodzie, dlatego wystarczają na dłużej i można je dozować w tak zwanych skimmerach lub dyspenserach. Stanowią najlepszą opcję dla twardej wody ze względu na wysoki poziom stężenia chloru w każdej pojedynczej dawce.

Chlor w granulacie rozpuszcza się znacznie szybciej, dlatego wsypuje się odmierzoną dawkę bezpośrednio do wody, najlepiej późnym wieczorem po zakończonej kąpieli. Trzecią możliwością jest chlor w płynie, który dozuje się z pomocą przeznaczonej do tego pompy lub rozpuszcza w wodzie.

Chlor basenowy w płynie

Chlor basenowy w płynie dozuje się zawsze przy włączonym systemie filtracyjnym. W trakcie jego dozowania konieczne jest zakładanie rękawiczek. Płynny chlor skutecznie dezynfekuje wodę w basenie dzięki wysokiej zawartości aktywnych substancji czynnych, które wzmacniają skuteczne działanie preparatu. Nasze środki to dostępne w atrakcyjnych cenach produkty, które ze względu na dużą pojemność opakowań wystarczają na długi czas stosowania.

Czy chlor w basenie jest szkodliwy?

Czysty chlor należy do silnie trujących substancji, dlatego stanowi on wyłącznie bazę do przygotowania środków i preparatów stosowanych w dezynfekcji wody w basenie. Niezwykle istotnym w procesie dozowania chloru jest kierowanie się wskazówkami i instrukcją producenta, która znajduje się na opakowaniu. Zbyt wysokie stężenie może podrażniać drogi oddechowe, na skórze mogą pojawić się wyraźne zmiany uczuleniowe i alergiczne. Często dochodzi także do łzawienia oczu, kaszlu i kataru. 

Czy chlor w basenie jest szkodliwy? Jeśli zdecydują się Państwo na sprawdzone środki dostępne w naszym sklepie internetowym, a ich stosowanie będzie odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta, woda w basenie nie będzie stanowiła żadnego zagrożenia dla użytkowników zbiornika!

Po co stosować chlor w basenie?

Po co stosować chlor w basenie? To preparat działający odkażająco i dezynfekująco. Zapobiega powstawaniu i rozwojowi grzybów, pleśni, bakterii i wirusów. Jako silnie działający środek chemiczny hamuje powstawanie glonów i wielu innych szkodliwych dla człowieka mikroorganizmów. Jest to jeden z najczęściej stosowanych preparatów ułatwiających utrzymanie kondycji wody basenowej w nieskazitelnym stanie, czystej, klarownej, bezpiecznej dla użytkowników basenu.

Jak często dodawać chlor do basenu?

Zarówno częstotliwość jego dozowania, jak i ilości zależy od tego, w jakiej formie występuje sam chlor - mogą to być tabletki, proszek, granulat lub płyn. Na opakowaniu każdego dostępnego w naszej ofercie produktu znajdą Państwo szczegółowe instrukcje, jak często dodawać chlor do basenu i w jakiej ilości.

Ilość i częstotliwość będą również zależały od wielkości basenu, jego pojemności, stopnia twardości wody, nasłonecznienia i panującej na zewnątrz temperatury.

Jeśli w jakikolwiek sposób możemy Państwu pomóc i doradzić w kwestii naszego asortymentu preparatów z chlorem do basenów, prosimy o kontakt telefoniczny! Jesteśmy do Państwa dyspozycji!