Wczytuję dane...

Środki do basenu na zimę

Zima to okres, w którym zdecydowanie rzadziej korzysta się z basenów, dlatego warto odpowiednio o nie zadbać, aby cieszyć się ich czystością w okresie wiosenno-letnim. Jeśli zastosujesz właściwy płyn do basenu na zimę, zapobiegniesz przywieraniu brudu i gromadzeniu się osadu, który po całym sezonie może być trudny do usunięcia. Impregnacja takim środkiem ułatwi czyszczenie powierzchni basenu po zimie. Aby zastosować tego rodzaju preparaty, należy zacząć od obniżenia poziomu wody w basenie. Do sezonu zimowego możesz przygotować basen samodzielnie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Jak działa środek do basenu na zimę?

Czyszczenie basenu na zimę ma kilka etapów. Pierwszym z nich jest mechaniczne pozbycie się dużych zanieczyszczeń, takich jak liście. Następnie warto dobrać odpowiedni preparat chemiczny – zapobiega on gromadzeniu i osadzaniu się brudu, który po zaschnięciu utrudnia sprzątanie. Baseny używane w okresie letnim są zanieczyszczone głównie substancjami znajdującymi się na skórze człowieka. Różnego rodzaju kosmetyki i balsamy mogą tworzyć tłuste powłoki, które z łatwością można usunąć za pomocą płynu do czyszczenia basenu. Dobrze dobrane środki zadbają o nieskazitelną czystość i nie niszczą powierzchni. Warto pamiętać o zastosowaniu preparatów regulujących pH wody. Dzięki temu substancje o funkcjach czyszczących będą działały efektywniej.

Środki do zimowania basenu – zalety stosowania

Płyn do czyszczenia basenu na zimę zapewnia nie tylko zachowanie higieny, ale również ochronę przed potencjalnymi zanieczyszczeniami, które mogą zalegać w okresie niskich temperatur. Za pomocą preparatów przeznaczonych do czyszczenia basenów przed zimą zapobiegniesz także porastaniu basenu przez glony, powodujące zmętnienie wody i zmianę jej koloru. Odpowiednia pielęgnacja gwarantuje też wydłużenie żywotności powierzchni. Dzięki czyszczeniu tego rodzaju środkami można zapobiec niszczeniu i pękaniu powłok pod wpływem niskiej temperatury. Woda po zastosowaniu płynu jest zdezynfekowana, a wszystkie bakterie usunięte.

Chemia basenowa na zimę

Produkty do czyszczenia basenu na zimę to rozwiązanie bardzo wygodne, które pozwala na łatwe usunięcie zanieczyszczeń. Jest to szybki sposób na pozbycie się bakterii, grzybów i drobnoustrojów. Dodatkową ochronę może stanowić przykrycie powierzchni basenu, dzięki czemu unikniesz odkładaniu kolejnych zanieczyszczeń. Takie rozwiązanie sprawi, że przywracając basen do użytku, nie będziesz musiał mechanicznie go czyścić. Chemia do basenów jest przede wszystkim skuteczna i z łatwością zwalcza nawet trudne zabrudzenia. Dodatkowo zapobiega ich zaschnięciu, co ułatwia odświeżanie powierzchni. Stosowanie takich środków pozwoli cieszyć się komfortowym korzystaniem z uroków posiadania basenu, szczególnie w okresie letnich upałów. Czystość i higiena zapewnią użytkownikom bezpieczeństwo i zdrowie.