Wczytuję dane...

Klarowanie wody w basenie

Klarowanie wody w basenie to proces, który mogą Państwo przeprowadzić samodzielnie, korzystając z dostępnych w naszej ofercie środków. Istnieje wiele przyczyn braku przejrzystości wody. Może ona przybrać zielonkawe, żółte, białe zabarwienie, przez co traci na przejrzystości. Powodem, dlaczego woda w basenie przestaje przypominać krystalicznie czystą, jest brak systematycznego i regularnego sprawdzania jej parametrów, wysoka temperatura, uszkodzony lub niewystarczający system filtracji i brak dezynfekcji basenu. 

Do złej kondycji wody mogą również przyczynić się zanieczyszczenia niesione z wiatrem, które osadzają się na dnie, a pod wpływem wilgoci tworzą idealne środowisko do rozwoju bakterii, wirusów i glonów. Jak przeprowadzić klarowanie wody basenowej i jakich użyć w tym celu preparatów?

Jeżeli klarowna woda w basenie to cel, który chcą Państwo osiągnąć, nasz asortyment skutecznych środków pomoże Państwu szybko i efektywnie poprawić kondycję wody znajdującej się w basenie, bez konieczności jej natychmiastowej, całkowitej wymiany.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Płyny do klarowania wody w basenie

Prezentujemy Państwu płyny do klarowania wody w basenie, czyli wysokiej jakości, sprawdzone środki, które skutecznie eliminują drobne zanieczyszczenia wody i umożliwiają szybkie i efektywne przeprowadzenie procesu koagulacji. Nasze produkty cechuje wysoka wydajność i stężenie, dzięki czemu już niewielka ilość zastosowanego środka wystarcza na uporanie się z zaistniałym problemem.

Nasz asortyment do klarowania wody w basenie to chociażby środki, które ułatwiają wyłapywanie zanieczyszczeń z powierzchni wody, wpływają na poprawę procesu filtracji, w tym filtrów piaskowych dzięki łączeniu się mniejszych cząsteczek zanieczyszczeń w większe. Nasze produkty wyróżnia wysoki poziom wydajności i skuteczności. Woda przestanie być mętna, czym zachęci Państwa do ponownej rekreacji w basenie.

Czym wyklarować wodę w basenie?

Prawidłowo, systematycznie przeprowadzany proces klarowania wody umożliwia utrzymanie basenu w najlepszej kondycji, dzięki czemu zażywanie kąpieli w sezonie letnim jest nie tylko przyjemne, ale i zdrowe, gdyż w wodzie nie dochodzi do rozwoju szkodliwych dla użytkowników drobnoustrojów.

Czym klarować wodę w basenie? W pierwszej kolejności konieczne jest usunięcie większych zanieczyszczeń z pomocą przeznaczonych do tego manualnych lub automatycznych akcesoriów, jak np. odkurzacze basenowe. Następnie warto wyczyścić filtr basenowy, dzięki czemu zwiększy się jego skuteczność filtracji. Kolejny krok to sprawdzenie poziomu pH wody i jego uregulowanie, jeśli istnieje taka potrzeba. To bardzo ważna czynność, ponieważ zbyt wysokie lub niskie wartości tego parametru mogą zmniejszać efektywność środków stosowanych w procesie koagulacji.

Po uregulowaniu poziomu pH mogą Państwo przejść do zastosowania chemii basenowej, takiej jak chlor lub aktywny tlen. Z pomocą tych preparatów zdezynfekują Państwo basen - zarówno znajdującą się w nim wodę, jak i system rur, filtracji i sam zbiornik. W przypadku dużego zabrudzenia konieczne jest przeprowadzenie chlorowania szokowego, które najszybciej upora się z bakteriami, wirusami, glonami i innymi mikroorganizmami przyczyniającymi się do zanieczyszczenia wody. Końcowy etap to zastosowanie środka do klarowania wody, który mogą Państwo zamówić w naszym sklepie internetowym, tak samo jak pozostałe wymienione tutaj preparaty i akcesoria basenowe!

Klarowanie wody w basenie ogrodowym

Aby klarowanie wody w basenie ogrodowym zakończyło się sukcesem, należy stosować wybrane środki zgodnie z ich przeznaczeniem, instrukcją dawkowania i optymalnym stężeniem - w zależności od wielkości basenu. Regularna troska o kondycję basenu to najbardziej ekonomiczne i najmniej czasochłonne rozwiązanie, które pozwala zrezygnować z często kosztownej wymiany wody w całym zbiorniku, a nawet konieczności korzystania z pomocy fachowców w celu doprowadzenia niecki do jej pełnej użyteczności.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie, a w razie pytań i potrzeby wsparcia w wyborze asortymentu, prosimy o kontakt z naszą obsługą Klienta!