Wczytuję dane...

Aktywny tlen do basenu

Aktywny tlen do basenu to jedno z rozwiązań, które skutecznie radzi sobie z dezynfekcją wody i może stanowić zamiennik dla popularnego i powszechnie stosowanego chloru. Preparaty z aktywnym tlenem dostępne w naszym sklepie internetowym to wysokiej jakości asortyment skutecznych środków o działaniu bakteriobójczym. Tlen aktywny do basenu to propozycja dla osób, które szukają sposobu na uporanie się z zanieczyszczeniami organicznymi, które nie mogą zostać usunięte mechanicznie i wymagają specjalistycznej chemii basenowej. Aktywny tlen w basenie to ponadto preparat, który bardzo dobrze poradzi sobie z grzybami, pleśnią, przywracając pełną higieniczność wody oraz jej użyteczność do kąpieli. Jeśli poszukują Państwo profesjonalnych preparatów o wysokim poziomie skuteczności, nasza sprawdzona oferta z pewnością spełni Państwa oczekiwania!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Aktywny tlen do basenu - opinie

Wiele osób decyduje się na aktywny tlen do basenu. Opinie na temat tego typu produktów tyczą się przede wszystkim ich skutecznego działania, także w dezynfekcji szokowej. Aktywny tlen charakteryzuje się niskim poziomem szkodliwości dla użytkownika, dlatego czas oczekiwania między zastosowaniem preparatu, a kolejną kąpielą jest znacznie skrócony.

Miłośnicy rekreacji i spędzania czasu w przydomowym basenie ogrodowym cenią te preparaty także za to, że ich stosowanie nie wiąże się z występowaniem nieprzyjemnego zapachu chloru, który drażni drogi oddechowe. Aktywny tlen jest także najlepszym zamiennikiem do basenów dla osób, u których po dozowaniu chloru pojawiają się reakcje alergiczne, uczuleniowe i podrażnienia skóry.

Jak stosować aktywny tlen w basenie?

Jak stosować aktywny tlen w basenie, by dłużej cieszyć się czystą, higieniczną wodą i uniknąć tym samym potrzeby wymiany wody na nową? W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w odpowiedni dozownik do tego typu preparatu. Zastosowany bezpośrednio do wody w basenie może powodować odbarwienia na jego ściankach i dnie. Najczęściej w sprzedaży spotykane są tabletki tlenowe, które umieszcza się we wspomnianym dozowniku, dzięki czemu uwalnianie substancji czynnych przebiega stopniowo, wedle zapotrzebowania.

Dozowanie preparatów powinno odbywać się zgodnie z informacją umieszczoną na opakowaniu. Na zmianę dawki może wpływać powierzchnia basenu, nasłonecznienie terenu, na którym się znajduje, liczba korzystających z niego osób oraz temperatura. Z tego względu dobór optymalnej dawki może wymagać przeprowadzenia testów - na poziom nadtlenku w wodzie i pH wody. Jeśli informacje na temat stosowania preparatów nie są do końca jasne i potrzebują Państwo wsparcia w doborze odpowiedniej ilości preparatu, zachęcamy do skontaktowania się z nami! Nasi specjaliści chętnie udzielą odpowiedzi na temat korzystania z naszego asortymentu!

Co lepsze do basenu - chlor czy aktywny tlen?

Nie ma wątpliwości, że obie opcje świetnie radzą sobie z dezynfekowaniem basenu oraz znajdującej się w nim wody. Jednak co jest lepsze do basenu - chlor czy aktywny tlen? Stosując to drugie rozwiązanie, korzystają Państwo z preparatów, które wywołują znacznie mniejsze i rzadsze reakcje alergiczne u użytkowników basenu. Nie jest to jednak tak mocny środek, by mógł w pełni wyeliminować chlor z użytku, szczególnie w dużych basenach bądź na publicznych pływalniach i wodnych parkach rozrywki.

Tlen aktywny nie działa również tak skutecznie na glony, jak ten drugi preparat. Jeśli woda zielenieje, zastosowanie chloru może być zatem nieuniknione. Niemniej dzięki regularnej trosce o basen i jego konserwacji może okazać się, iż stosowanie silnych chemicznie środków, jak chlor, może nie być konieczne. Jeżeli chcą Państwo zapytać o nasz asortyment i dostępne w sprzedaży preparaty z aktywnym tlenem jeszcze przed dokonaniem zakupu, zapraszamy do kontaktu!