Wczytuję dane...

Filtry i pompy basenowe

Za czystość i przejrzystość wody odpowiadają filtry basenowe współpracujące z pompami, grzałkami i innymi elementami systemu basenowego. Oprócz aspektu wizualnego pełnią również ważne funkcje sanitarne. Dzięki nim baseny stają się bezpieczniejszym miejscem dla użytkowników. Dobór filtrów powinien opierać się na parametrach basenu i jego zastosowaniu. Między innymi konieczne jest określenie, jaki rodzaj filtra będzie używany: kartuszowy czy piaskowy. Pierwsza opcja jest dobra dla mniejszych basenów, podczas gdy filtry piaskowe z pewnością radzą sobie znacznie lepiej z oczyszczaniem wody i wymagają mniej konserwacji. Nie wystarczy jednak kupić dobre urządzenie – będziemy też musieli je odpowiednio pielęgnować. Jeśli korzystasz z basenu o każdej porze roku, pamiętaj, że wymiana złoża filtra powinna odbywać się co ok. 2 lata.

Różnica między filtrem piaskowym, a filtrem kartuszowym

Każdy filtr ma swoje unikalne cechy, co oznacza, że musisz je zrozumieć, zanim dokonasz zakupu.

Filtry piaskowe są najczęściej używanymi systemami filtracyjnymi do basenów. Filtr piaskowy jest w stanie wyłapać mniejsze cząsteczki, dzięki czemu woda jest czystsza i wymaga mniej chemikaliów.

Filtry piaskowe mają bardzo niską cenę konserwacji i wymiany złoża. Aby wyczyścić filtr piaskowy, wystarczy przepłukać złoże filtrujące raz w miesiącu.

Filtry kartuszowe są tańsze niż filtry piaskowe i zużywają znacznie mniej wody podczas płukania. 

Dobrze sprawdzają się w usuwaniu brudu, liści i innych zanieczyszczeń, ale nie usuwają glonów tak dobrze jak filtry piaskowe. 

Filtr kartuszowy ma bardzo drobną siateczkę, która zapobiega przedostawaniu się cząstek zanieczyszczeń do basenu. 

Są łatwiejsze do czyszczenia i konserwacji. Wkłady można łatwo wyjąć i wyczyścić za pomocą węża ogrodowego lub wymienić, gdy zaczną się zużywać.

Wybierz filtry oraz pompy z naszej oferty. 

Odpowiednia pompa basenowa pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Pompy są sercem basenu i są istotną częścią jego filtracji. Działają w połączeniu z resztą sprzętu, aby woda była czysta i przejrzysta. 

Moc i wydajność pompy jest ważna, ponieważ określa, jak szybko może ona filtrować wodę w basenie. Należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak ilość wody w basenie, intensywność jego użytkowania i odległość położenia filtracji względem basenu.

Pompa musi być w stanie przefiltrować całą wodę obecną w basenie w odpowiednim czasie. W naszym sklepie możesz wybierać z szerokiej gamy pomp i filtrów basenowych a jeśli masz problem z wyborem skontaktuj się z nami - pomożemy!

Współpracujemy z wieloma renomowanymi producentami w zakresie technologii uzdatniania wody, dzięki czemu możemy zaoferować naszym klientom jak najlepsze rozwiązania dla ich potrzeb.