Wczytuję dane...

Filtry piaskowe

Chcesz cieszyć się z relaksujących kąpieli i zabaw we własnym basenie? Pamiętaj, by odpowiednio o niego dbać. Podstawę stanowi czysta woda. Najlepiej, jeśli będzie krystaliczna. Jak uzyskasz taki efekt? Jednym ze sposobów są filtry piaskowe do basenu. To rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale także ekonomiczne. Przeczytaj, jakie są jego pozostałe zalety. Dowiedz się także, jak wybrać najlepszy filtr piaskowy do Twojego basenu.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Filtr basenowy piaskowy – do czego służy?

Filtr piaskowy to urządzenie, które do filtrowania wody wykorzystuje piasek kwarcowy, kulki filtrujące lub szkło. Akcesorium to składa się z dużego zbiornika zrobionego z włókna szklanego, metalu bądź plastiku. Jak działa? Woda do oczyszczania wolno opada przez piasek filtra i pozostawia cząsteczki zanieczyszczeń z wody w niewielkich porach piasku. Następnie ciecz wraca do basenu. Co ważne, to przydatne urządzenie nadaje się zarówno do przydomowych basenów, jak i publicznych pływalni.

Jak wybrać filtr piaskowy do basenu?

Zakup filtra piaskowego jest istotnym elementem procesu konserwacji basenu. Wybierając to urządzenie, zwróć uwagę na materiał, z którego wykonana jest jego obudowa. Najlepiej, jeśli będzie to poliester. Dzięki temu nie będziesz musiał wymieniać obudowy za kilka lat, ale starczy Ci ona na dłuższy czas. Zwróć także uwagę na średnicę filtra. Dobór jego wielkości zależy od pojemności zbiornika oraz wydajności pompy. Jeśli ta druga będzie zbyt duża, praca filtra będzie mało efektywna, a przepływ nazbyt szybki. Z kolei za mała pompa spowoduje nieskuteczne płukanie wsteczne. Jak dobrać odpowiedni filtr? Najprościej, jeśli będziesz kierował się wytycznymi producenta.

Filtry piaskowe do basenów ogrodowych – najważniejsze zalety

Filtry piaskowe są jednym z popularniejszych urządzeń tego typu. Nic w tym dziwnego, bo lista ich zalet zdaje się nie mieć końca. Przede wszystkim są wygodne, łatwe w obsłudze i proste w utrzymaniu. Ponadto nie wymagają systematycznego czyszczenia. Jeśli jednak w urządzeniu zgromadzi się większa ilość zanieczyszczeń, z łatwością przepłuczesz go pod bieżącą wodą. Możesz też włączyć tryb samoczyszczenia w pompie basenowej. Oprócz tego filtry do basenów piaskowe charakteryzuje też wysoka wydajność. Wystarczy, że zmienisz w nich piasek kwarcowy co trzy, maksymalnie co cztery lata. Co równie ważne, a właściwie najważniejsze, ten rodzaj filtru niezwykle skutecznie oczyszcza wodę. Na koniec warto zaznaczyć, że na tle innych rozwiązań jest to bardzo ekonomiczna opcja.

Filtry piaskowe do basenów ogrodowych dostępne w AM Baseny

W sklepie AM Baseny dostępny jest szeroki asortyment filtrów piaskowych do basenów kąpielowych. Wśród nich znajdziesz model MIDI 600, który wyposażony jest w zawór boczny i pompę z dużym filtrem wstępnym. Ponadto zawiera on nowoczesne zbiorniki filtrujące MDI wykonane ze specjalnego materiału termoplastycznego oraz manometr służący do pomiaru ciśnienia wody. Oprócz niego oferujemy wariant Hydro-star, który powstał w oparciu o najbardziej zaawansowane technologie. Filtr ten posiada polimeryczny zbiornik mieszczący aż dwadzieścia kilogramów piasku kwarcowego. Możesz także zdecydować się na filtr piaskowy Hayward , który dedykowany jest do basenów o pojemności do siedemdziesięciu pięciu metrów sześciennych. To nowoczesne urządzenie wykorzystuje zasady obowiązujące w naturze, dzięki czemu minimalizuje zużycie chemii basenowej. Oprócz tego możesz go podłączyć do paneli solarnych.

Filtr kwarcowy do basenu – dodatkowe wyposażenie

Oprócz filtrów piaskowych w naszym sklepie kupisz także inne akcesoria, które ułatwiają Ci utrzymanie Twojego basenu w czystości. Jednym z nich jest skrzynia naziemna. Schowasz w niej nie tylko filtr piaskowy, ale także chemię basenową i inne sprzęty pomocne podczas dbania o Twoją prywatną pływalnię. Kolejnym przydatnym produktem są kulki filtracyjne. To nowoczesny i ekologiczny środek, który zatrzymuje nawet najdrobniejsze cząsteczki brudu. Mało tego – jest ekonomiczny, ponieważ oszczędza energię dzięki wydajnemu procesowi filtracji. Możesz go używać wielokrotnie, wystarczy że wypierzesz kulki ręcznie. Alternatywą dla tego produktu jest klasyczny piasek kwarcowy, który także pomoże Ci oczyścić wodę basenową ze wszelkich zanieczyszczeń. Sprawdź wszystkie dostępne w naszym sklepie filtry piaskowe i akcesoria przydatne podczas korzystania z nich. Spośród nich wybierz te produkty, które najbardziej Ci odpowiadają.