Wczytuję dane...

Filtry kartuszowe

Kupiłeś basen ogrodowy? Pamiętaj, że jego obowiązkowym wyposażeniem jest odpowiednio dobrany filtr. Wśród dostępnych na rynku produktów tego typu znajdziesz między innymi filtry kartuszowe. Za ich pomocą utrzymasz w swoim basenie czystą wodę, a kąpiele zażywane przez Ciebie i innych użytkowników Twojej prywatnej pływalni będą maksymalnie higieniczne. Przeczytaj, czym wyróżnia się filtr kartuszowy i jakie są jego zalety. Sprawdź oferowane przez nas produkty z tej kategorii.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Filtr kartuszowy – co to takiego?

Filtr kartuszowy to jeden z rodzajów urządzeń służących do oczyszczania wody w basenie. W pompach kartuszowych za dezynfekcję odpowiada filtr kartuszowy i to właśnie na nim zatrzymują się różnego typu zanieczyszczenia. Jego działanie opiera się na zasadach grawitacji. Co to znaczy? Ciśnienie powstałe w wyniku oporu wody powoduje, że sprzęt ten automatycznie napędza się do działania. Woda jest wypychana przez znajdujące się w basenie wyloty, a następnie oczyszczona wpuszczona wlotem z powrotem do zbiornika. Żeby cieszyć się sprawnym działaniem filtra, musisz o niego należycie dbać. Wymieniaj wkład co kilka tygodni, a w międzyczasie myj go wodą. Dzięki temu usuniesz osad, który pojawia się na filtrze podczas jego użytkowania. Pamiętaj, że tylko czyste filtry pozwolą Ci na utrzymanie higienicznych warunków w Twoim basenie.

Jak wybrać filtr kartuszowy do basenu?

Kupując filtr kartuszowy, dopasuj go do Twojego basenu. Sprawdź parametry urządzenia – jego wysokość oraz szerokość. Dostępne w sklepie AM Baseny produkty – filtr kartuszowy Intex, mSpa, Skimfilter – są dokładnie opisane i kompatybilne z innymi urządzeniami tych firm. Filtry kartuszowe są tanie, dlatego najlepiej, jeśli od razu kupisz ich większą ilość, a będziesz przygotowany na cały sezon kąpielowy, który trwa przecież kilka miesięcy. Został Ci niewykorzystany filtr? Z powodzeniem możesz użyć go w przyszłym roku.

Filtry kartuszowe do basenów ogrodowych – największe zalety

Niewątpliwym atutem filtrów kartuszowych jest ich niska cena. Są one znacznie tańsze niż inne urządzenia tego typu. Nie oznacza to wcale, że filtry kartuszowe cechuje niska wydajność. Bynajmniej – już jeden egzemplarz tego urządzenia jest w stanie oczyścić około 2800 litrów wody na godzinę. Mało tego, możesz użyć go do filtrowania basenu o wysokości nawet ponad trzystu sześćdziesięciu centymetrów. Kolejną zaletą tego systemu jest to, że z łatwością radzi sobie z usuwaniem wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń gromadzących się w przydomowej pływalni. Przefiltrowuje on nie tylko zabrudzenia, takie jak piasek i owady, ale także pozostałości po kosmetykach do kąpieli czy plamy po olejku do opalania. Oczywiście, tak jak wyżej wspomnieliśmy, regularne czyszczenie filtrów jest nieodzowne. Jednak z pewnością nie sprawi Ci ono trudności, ani też nie zajmie wiele czasu, który lepiej przeznaczyć na kąpiele, odpoczynek i zabawy w wodzie. Nie bez znaczenia jest także to, że filtry kartuszowe dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do posiadanego przez Ciebie basenu.

Filtry kartuszowe dostępne w AM Baseny

Wśród filtrów kartuszowych, które możesz kupić w AM Baseny, znajdziesz między innymi Skimfilter Azuro 2000. System ten nadaje się do basenów naziemnych, jest prosty w podłączeniu do pompy i bardzo szybki w montażu. Ponadto oferujemy Ci filtr kartuszowy Intex 28604, którego wysoka jakość przekłada się na wieloletnią i bezawaryjną eksploatację. Do urządzenia dołączony jest wkład papierowy, dwa węże, opaski zaciskowe, dysze do basenu oraz przejrzysta instrukcja. W naszym sklepie możesz zaopatrzyć się również w filtry zamienne – na przykład S1 INTEX 29001 – które nie dość, że są tanie, to także bardzo proste w wymianie. Przed ich zakupem upewnij się, czy będą one pasować do pompy, jaką posiadasz. Sprawdź wszystkie dostępne w AM Baseny produkty i spośród nich wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają.