Wczytuję dane...

Pompy basenowe

Chcesz cieszyć się błogim odpoczynkiem w przydomowym basenie? Pamiętaj o pielęgnacji swojej prywatnej pływalni – bez czystej wody trudno przecież o relaksującą kąpiel. Do tego celu potrzebna Ci będzie odpowiednio dobrana pompa basenowa i kompatybilne z nią filtry. Sprawdź, na jakiej zasadzie działa pompa basenowa. Przeczytaj, jakie są jej rodzaje i wybierz spośród nich najlepsze rozwiązanie dla Twojego basenu ogrodowego.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Pompa basenowa – do czego służy?

  Pompa basenowa i filtr są nierozerwalnie ze sobą związane. Te drugie są niezbędne do utrzymania czystości w Twoim basenie, wpływają na komfort jego użytkowania, a pośrednio także na zdrowie korzystających z pływalni osób. Natomiast pompa do basenu wspomaga pracę filtrów i zapewnia odpowiedni przepływ wody. Często wyposażona jest także w dodatkowe rozwiązania, które dezynfekują wodę nawet z większych zanieczyszczeń, dzięki czemu dany zbiornik jest maksymalnie higieniczny. Szukając odpowiednich produktów do pielęgnacji basenu, najlepiej zdecyduj się na zestaw złożony z pompy oraz filtra. To wygodne i jednocześnie ekonomiczne rozwiązanie, które pozwoli Ci kompleksowo zadbać o Twój basen ogrodowy.

  Pompa do basenu – kiedy jej używać?

  Producenci pomp rekomendują, aby ze względów bezpieczeństwa urządzenia te włączać wtedy, kiedy nikt nie korzysta z basenu. Najbardziej praktycznie będzie, jeśli uruchomisz system na noc. W ciągu kilku, kilkunastu godzin pompa wystarczająco dokładnie oczyści przydomową pływalnię ze wszystkich zgromadzonych w niej zanieczyszczeń.

  Pompa do basenu – rodzaje

  Pompa piaskowa do basenu

  Przez wielu uznawana za najlepsze rozwiązanie zapewniające czystą wodę w basenie. Taką pompę możesz podłączyć bezpośrednio do zbiornika. Na jakiej zasadzie działa? Zasysa wodę, filtruje ją, a potem ponownie wtłacza do basenu. Pompy te funkcjonują w oparciu o piasek kwarcowy, który znany jest z dobrych właściwości filtrujących.

  Pompa kartuszowa

  Na tle innych tego typu urządzeń wyróżnia się bardzo skutecznym filtrem kartuszowym. Dedykowana jest przede wszystkim do niewielkich basenów. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że nie wymaga częstej wymiany filtrów.

  Pompa z wkładem syntetycznym

  W przypadku tego urządzenia rolę wkładu pełni filtr wykonany z włókna syntetycznego. W zależności od modeli oferowanych przez poszczególne marki, pompy te różnią się między sobą trwałością i wydajnością.

  Jak dobrać pompy filtrujące do basenu?

  Źle dobrana pompa nie będzie pracować efektywnie. Dlatego przed jej zakupem, zwróć uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim dopasuj pompę do wielkości zbiornika. Przyjęło się, że pompa powinna trzy razy w ciągu dnia przefiltrować basen. By dopasować pompę do Twojego basenu, ilość litrów wody, jaką chcesz mieć w zbiorniku, pomnóż przez trzy. Dzięki temu sprawdzisz, ile wody musi przefiltrować pompa.

  Pamiętaj też, że urządzenie nie powinno pracować przez całą dobę, ale tylko przez pół dnia. Dlatego też następnie ilość wody do przefiltrowania podziel przez dwanaście. W ten sposób dowiesz się, pompy, o jakiej mocy potrzebujesz. Co jeszcze powinieneś wziąć pod uwagę? Rozmiar filtra, wielkość instalacji wodociągowej i szybkość wymiany wody. Nie bagatelizuj tych czynników, ponieważ dobrze dobrana pompa przekłada się na zużycie energii elektrycznej i Twoje finanse. 

  Pompy basenowe dostępne w AM Baseny

  Wśród produktów dostępnych w sklepie AM Baseny kupisz między innymi pompę Axel w zestawie z filtrem piaskowym. Solidna niemiecka produkcja, trzyletnia gwarancja i timer; dzięki któremu zaprogramujesz automatyczne włączanie i wyłączanie wody to tylko kilka z zalet proponowanego przez nas rozwiązania. Oferujemy Ci także niezawodne pompy samozasysające marki SPECK Bettar Badu Top S II, pompy Axel wyposażone w filtry wstępne czy cichy i trwały model Aqua Plus firmy Aqua Technix. Sprawdź wszystkie dostępne w naszym asortymencie produkty z tej kategorii i wybierz spośród nich te, które najbardziej odpowiadają Twoim oczekiwaniom.