Wczytuję dane...

Zestawy filtracyjne

Zestawy filtracyjne to nic innego jak gotowe komplety urządzeń, które wspomagają pompę filtrująca zbiornik wodny w jej pracy. W przypadku basenów prywatnych, ogrodowych, jest to jedno z najwygodniejszych i najkorzystniejszych rozwiązań. Odpowiednio przeprowadzona filtracja to podstawa higieny i czystości wody, która gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkownikom basenu. Kompletny zestaw składa się z pompy oraz zbiornika filtra. Dobór odpowiedniego zestawu filtracyjnego powinien odbywać się poprzez określenie parametrów dla określonego basenu. Powinien on zapewniać maksymalnie efektywną filtrację i oczyszczanie wody. Proces filtracji nie tylko usuwa zanieczyszczenia i drobnoustroje, ale również zapobiega powstawaniu w basenie zielonej wody. Warto pamiętać o stosowaniu środków dezynfekujących, które doskonale domkną cały proces oczyszczania.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Z czego składają się zestawy filtracyjne do basenu?

Zestaw filtracyjny to urządzenie, które pozwala na dokładne oczyszczenie zbiornika wodnego, takiego jak np. prywatny basen. Komplet urządzeń składa się z filtra, pompy filtrującej oraz zbiornika. Takie zestawy powinny być wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV, na które są narażone szczególnie w okresie letnim.

Pompa filtracyjna czyści wodę kilka razy na dobę. Jest to konieczne, aby pozbyć się większości zanieczyszczeń oraz bakterii, które mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników. Wybierając odpowiednia dla naszego zbiornika wodnego pompę, powinniśmy zwrócić uwagę na jej wydajność. Materiał, z którego została wykonana, powinien być wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz czynniki zewnętrzne. Od niego zależy również żywotność urządzenia. Ważne jest, aby pompa pracowała cicho i nie przeszkadzała użytkownikom w korzystaniu z basenu. Jeśli mamy już wybraną pompę do naszego basenu, nadszedł czas na inwestycję w dobry filtr. Aby pompa działała poprawnie, należy zamontować ją zgodnie z instrukcją. Najlepszym rozwiązaniem jest oddelegowanie do tego profesjonalnego montera.

Najczęściej wybieranym filtrem jest ten piaskowy. Jest on bardzo trwały i ma wysoką zawartość kwarcu w swoim składzie. Jego ogromną zaletą jest wysoka wydajność i efektywność, ponieważ wystarcza na kilka sezonów. Częste płukanie zapewnia mu długą żywotność i zachowuje go w dobrej kondycji. Taki filtr zapewni nam świeżość i czystość w basenie.

Jak wybrać najlepszy zestaw filtrów do basenu?

Filtracja jest procesem, który nie może zostać pominięty, jeśli odpowiednio dbamy o nasz basen. To właśnie ona zapewnia nam czystość i bezpieczeństwo dla zdrowia i ciała. Aby woda w zamkniętym zbiorniku była regularnie oczyszczana, warto zainwestować w dobry filtr, który zatrzyma wszystkie zarazki i zanieczyszczenia.

Najbardziej popularne i najczęściej wykorzystywane w basenach są filtry piaskowe, które cechuje wysoka wydajność i efektywność. Tego rodzaju filtr należy często płukać, aby zachował swoją żywotność przez długi czas. Innym rozwiązaniem są filtry poliestrowe, które gwarantują wysoką efektywność procesu filtracji.

Dobrym materiałem filtrującym jest także ziemia okrzemkowa. Jej minusem jest wysoka cena, dlatego jest to rzadko używany filtr w przypadku basenów prywatnych. Coraz bardziej popularną metodą filtracji jest szkło filtrujące. System cechuje się wysoką efektywnością i stosunkowo wysoką ceną w porównaniu z filtracją piaskową.

Gotowe zestawy filtracyjne do basenu - dlaczego warto w nie zainwestować?

Nie ma możliwości wykonania efektywnego czyszczenia basenu bez odpowiedniego systemu filtracyjnego. Filtry zatrzymują drobnoustroje i zanieczyszczenia, a cały proces filtracji jest niezbędny do utrzymania prawidłowego pH wody oraz bezpieczeństwa dla zdrowia użytkowników. Filtracja działa nieco inaczej niż dezynfekcja. Środki chemiczne mogą zabijać drobnoustroje, jednak to właśnie filtr usuwa je z powierzchni wody i sprawia, że jest prawdziwie czysta i przejrzysta. Dobrze dobrana filtracja zapewnia nam bezpieczeństwo i komfort, a dodatkowo pozwala uniknąć mętnej i zielonej wody w basenie. W naszej ofercie dostępne są zestawy filtracyjne, które z powodzeniem dostosujesz do potrzeb swojego zbiornika.