Wczytuję dane...

Pompy zanurzeniowe

Basen, a także inne zbiorniki wodne, wymagają co jakiś czas wypompowywania z nich wody. Do tego celu przydaje się praktyczna pompa zanurzeniowa. Może być przeznaczona do czystej lub brudnej wody. By spełniała swoje zadanie, powinna odznaczać się wysoką szczelnością. Co jeszcze charakteryzuje dobrą pompę zanurzeniową? Jak wybrać najlepszy sprzęt tego typu do basenu? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziesz poniżej. Zapoznaj się z nimi, zanim kupisz swoją pompę zanurzeniową.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Pompa zanurzeniowa a pompa głębinowa

Pompy zanurzeniowe to urządzenia wyposażone w silnik, który jest przystosowany do pracy w wodzie. Element ten wraz z pompą umiejscawia się poniżej lustra wody. Głównymi zadaniami sprzętu jest przepompowywanie oraz wypompowywanie wody. Na tle innych tego typu produktów pompę zanurzeniową wyróżnia to, że może być cały czas umieszczona w wodzie. Pamiętaj jednak, by należycie ją zabezpieczyć, ponieważ prąd i woda to dość groźne połączenie. Wiele modeli posiada również system ochrony przed pracą na sucho, na przykład wyłącznik pływakowy. Dzięki niemu urządzenie wyłącza się samo, kiedy woda spada do zbyt niskiego poziomu.

Z kolei pompa głębinowa dedykowana jest do tych zbiorników, w których trzeba wypompowywać wodę z dużych głębokości – poniżej ośmiu metrów. One także, podobnie jak pompy zanurzeniowe, są w pełni przystosowane do pracy w wodzie. Zwykle steruje się nimi za pomocą specjalnych elementów – przełączników pływakowych, które są połączone z urządzeniem krótkim kablem.

Rodzaje pomp zanurzeniowych

Pompy zanurzeniowe dzielą się na kilka typów. Jedne z nich przeznaczone są do pracy w brudnej, inne w czystej wodzie. Niektóre z modeli możesz użytkować także w obu tych warunkach. Ponadto producenci oferują również specjalne pompy basenowe.

Pompa zanurzeniowa do wody brudnej

Urządzenie to służy do oczyszczania z nieczystości zalanych pomieszczeń i budynków, na przykład piwnic. Kupując taką pompę, zwróć uwagę na zalecenia producenta. Określa on między innymi, jaka jest maksymalna średnica zanieczyszczeń, z którymi może poradzić sobie dane urządzenie. Wśród tych pomp wyróżniają się te przeznaczone do czyszczenia szamb. Posiadają one specjalny rozdrabniacz. Dzięki temu elementowi nie ma ryzyka, że system się zatka.

Pompa zanurzeniowa do wody czystej

Natomiast pompy zanurzeniowe do wody czystej służą do pracy w zbiornikach pozbawionych zanieczyszczeń. Gdzie możesz ich użyć? Nadają się do małych basenów ogrodowych, dostarczania wody do domu czy pompowania w studni drenażowej.

Pompa zanurzeniowa do basenu

Urządzenie to stosuje się, aby sprawnie i łatwo oczyścić basen ze wszelkich znajdujących się w nim zanieczyszczeń. Odznacza się wysoką wydajnością tłoczenia oraz dużą pojemnością ssania. Jest nieodzownym sprzętem, jeśli chcesz cieszyć się kąpielami w czystej, a co za tym idzie higienicznej wodzie.

Pompy zanurzeniowe – najważniejsze zalety

  • różnorodne zastosowanie – jedne z nich nadają się do wody czystej, inne do brudnej. Można używać ich też do różnego typu zbiorników wodnych,
  • wysoka odporność na specyficzne warunki panujące w wodzie,
  • niska cena w porównaniu do innego tego typu urządzeń,
  • łatwa obsługa – w zależności od modelu można nimi sterować na przykład za pomocą przekaźnika pływakowego.

Pompa zanurzeniowa do basenu i nie tylko – oferta AM Baseny

W AM Baseny znajdziesz kilka modeli pomp zanurzeniowych. Proponujemy Ci między innymi wariant Q1DS-550G nadający się zarówno do czystej, jak i brudnej wody. Za jego pomocą możesz pompować nie tylko wodę z basenów, ale także jezior i innych zbiorników wodnych. Alternatywą dla tego produktu jest pompa zanurzeniowa 550W wyposażona w przydatny pływak, który umożliwia automatyczne włączanie się pompy. Nasza kolejna propozycja to model Q1CP-250C nadający się do czystej oraz lekko zabrudzonej wody. Wszystkie nasze produkty z tej kategorii mają uniwersalne zastosowanie oraz są wykonane z wysokiej klasy materiałów. Zapoznaj się z całą naszą ofertą i wybierz spośród niej pompę zanurzeniową, która najlepiej spełni Twoje wymagania.