Wczytuję dane...

Mierniki chloru do basenu

Mierniki chloru pozwalają uzyskać informacje na temat zawartości sodu i chloru w basenach, a także sprawdzić, czy woda ma odpowiednie pH. Są to bardzo istotne aspekty, szczególnie ze względu na zdrowie osób pływających w danym zbiorniku. Takie narzędzia pozwalają szybko i z łatwością uzyskać wyniki pomiarów. Pokazują dokładne dane, dzięki czemu można zadbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo oraz o jakość wody w basenie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Paskowy miernik chloru do basenu

Jednym z rodzajów mierników chloru w wodzie są paski testowe, które pozwalają na szybkie otrzymanie wyników. Za pomocą pasków można dokonywać regularnych pomiarów, dzięki czemu lepiej zadbasz o stan swojego basenu. W ten sposób szybciej zauważysz, że woda traci swoje pozytywne właściwości, a także łatwiej będzie usunąć zanieczyszczenia i poprawić pH. Paski do testowania poziomu chloru w basenie dają wynik nawet w kilka minut. W ofercie znajduje się również tester kropelkowy, który za pomocą dwóch roztworów pozwala sprawdzić stężenie chloru oraz pH.

Miernik poziomu chloru w basenie – zadbaj o odpowiednie pH

Miernik chloru w wodzie to przede wszystkim inwestycja w zdrowie i komfort rekreacji. Dzięki regularnie wykonywanym pomiarom możesz cieszyć się czystym basenem i dobrym samopoczuciem. Zawartość chloru oraz pH wody mają wpływ także na zewnętrzną kondycję skóry – ich nieprawidłowy poziom może przyczyniać się do powstawania jej chorób. Odpowiednie pH zapewnia możliwość działania chloru, którego zadaniem jest oczyszczanie wody z drobnoustrojów i szkodliwych substancji. Co więcej, chlor zapobiega namnażaniu bakterii i grzybów, które są powodem wielu chorób i dolegliwości. W zależności od częstotliwości użytkowania basenu należy używać urządzeń do pomiaru zawartości chloru w wodzie co tydzień, a nawet codziennie.

Miernik stężenia chloru w wodzie basenowej – dlaczego jest ważny?

Miernik zawartości chloru w wodzie oraz jej pH to przede wszystkim doskonała profilaktyka i dbałość o zdrowie i higienę. Poprzez regularne kontrolowanie poziomu substancji służących do oczyszczania wody możesz być pewien, że basen jest czysty, a woda nadaje się do kąpieli. Możesz również w najlepszym momencie zareagować i uzupełnić brakujące ilości chloru. Odpowiednie pH pozwala mu działać w prawidłowy sposób i niszczyć grzyby oraz drobnoustroje, których siedliskiem jest właśnie wilgotne środowisko.

Jaki powinien być poziom chloru w basenie?

Zawartość chloru w wodzie musi być na tyle wysoka, żeby woda była przejrzysta. W momencie, gdy staje się zielona, jest to znak, że basen został zanieczyszczony przez grzyby i bakterie. W takich sytuacjach warto sprawdzić nie tylko poziom chloru w wodzie, ale również jej pH, ponieważ ma ono wpływ na to, czy chlor spełnia swoją oczyszczającą funkcję. Warto pamiętać o tym, że chlor należy dodawać w małych ilościach, ale regularnie. Jednorazowe wysokie stężenie może przyczynić się do powstawania odwrotnych skutków niż oczekiwane.