Wczytuję dane...

Wymienniki ciepła

Wymiennik ciepła basenowy ogrzewa wodę za pomocą ciepła z pieca centralnego ogrzewania. 

Wymiennik ciepła do basenu jest sterowany automatycznie wg zaprogramowanej temperatury wody.

Może być podłączony do różnych rodzajów kotłów, pomp ciepła i systemów solarnych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami do ogrzewania wody basenowej: pompy ciepła do basenówpanele solarne basenowe.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Basen z podgrzewaną wodą to luksus, który w Polsce wydaje się trudno osiągalny, a jednak okazuje się, że może być na wyciągnięcie ręki dla każdego. Dzięki naszym rozwiązaniom do ogrzewania wody, takim jak wymiennik ciepła do basenu, możesz cieszyć się relaksem w optymalnie ciepłej wodzie basenowej przy niewielkich kosztach. Sprawdź, jak działają basenowe wymienniki ciepła i jakie są ich zalety.

Wymiennik ciepła basenowy — prosty sposób na ciepłą wodę

Wybierając sposób ogrzewania wody w basenie, warto wziąć pod uwagę rozwiązania najbardziej dopasowane do swoich potrzeb i możliwości. Może się bowiem okazać, że dużą część infrastruktury do tego potrzebnej masz już w swoim domu. Jeśli posiadasz piec centralnego ogrzewania, to wystarczy dokupić do niego wymiennik ciepła do basenu dostępny w ofercie sklepu AM Baseny i cieszyć się idealną temperaturą wody do kąpieli przez cały rok. Nasze wymienniki ciepła można także podłączyć do pomp ciepła oraz systemów solarnych.

Jak działa wymiennik ciepła do basenu?

Zasada działania wymiennika jest naprawdę prosta, a zarazem skuteczna. Ciepła woda płynąca z pieca centralnego ogrzewania wpływa do wymiennika poprzez wężownicę, znajdującą się wewnątrz. Kiedy woda z basenu opływa wężownicę, ulega nagrzaniu i wraca do basenu w odpowiedniej temperaturze. Dzięki wbudowanemu sterownikowi z czujnikiem temperatury wody, obieg ciepłej wody zostaje przerwany w momencie, gdy osiągnie ona zaprogramowany przez użytkownika poziom. Taki zabieg pozwala uniknąć niebezpiecznego przegrzania się basenu. Prosta technologia wymiennika ciepła basenowego to bardzo skuteczne i wygodne rozwiązanie, gdyż wykorzystuje działającą już instalację grzewczą bez konieczności inwestowania w dodatkowe źródła energii.

Wybieramy wymiennik ciepła basenowy — na co zwrócić uwagę?

Przy doborze wymiennika ciepła do basenu należy wziąć pod uwagę zarówno wielkość basenu, jak i moc posiadanego pieca centralnego ogrzewania. W naszej ofercie posiadamy wymienniki ciepła o mocy 40 kW, 60 kW lub 75 kW. Jeśli nie masz pewności, jaką moc wymiennika wybrać do swojego basenu, skontaktuj się z nami! Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i pomożemy w dobraniu odpowiedniego produktu.

Wszystkie nasze wymienniki ciepła do basenu wykonane są z wysokiej jakości kwasoodpornej stali nierdzewnej, co także należy wziąć pod uwagę, jeżeli w swoim basenie korzystasz z chloru lub aktywnego tlenu. Warto także pamiętać o tym, aby instalację tego typu technologii grzewczej powierzyć doświadczonemu technikowi.

Zalety basenowych wymienników ciepła

Basenowe wymienniki ciepła cieszą się ogromną popularnością wśród naszych klientów. Z pewnością jej zasługą jest cena. Wymienniki ciepła to jeden z najtańszych sposobów ogrzewania wody basenowej. Samo urządzenie kupisz w sklepie internetowym AMBASENY już za nieco ponad 1000 złotych i podłączysz do własnej działającej instalacji grzewczej. To kolejna zaleta tego typu rozwiązania — brak konieczności uruchamiania dodatkowych źródeł energii. To o wiele lepszy wybór od tak popularnych podgrzewaczy elektrycznych, które są bardzo kosztowne w eksploatacji.

Wymiennik ciepła do basenu to prosty i niedrogi sposób na to, aby cieszyć się idealnie ciepłą wodą w swoim przydomowym basenie przez cały sezon, a nawet poza nim. Prosta obsługa, funkcjonalność i niewielkie koszty eksploatacji sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Wybierz model dla siebie z naszej oferty i ciesz się relaksem w idealnych warunkach.