Wczytuję dane...

Przeciwprądy

Własny basen to nie tylko strefa relaksu i zabaw dla dzieci, ale także miejsce do uprawiania sportu. Podczas gorących letnich dni możesz w nim pływać lub grać w piłkę w towarzystwie przyjaciół. By niewielkie przydomowe kąpielisko bardziej przypominało profesjonalną pływalnię, warto zainstalować w nim przeciwprądy. Dzięki ich zastosowaniu swobodne pływanie nawet w małej niecce będzie o wiele wygodniejsze. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa przeciwprąd do basenu i czym kierować się przy jego zakupie, a potem wybierz jeden z produktów z tej kategorii dostępny w ofercie AM Baseny.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Przeciwprądy – co czego służą?

Przeciwprąd do basenu, inaczej określany jako fala bądź sztuczny nurt, to urządzenie wytwarzające za pomocą pompy strumień, który pozwala na pływanie w miejscu. W małych basenach często jest to problematyczne i niewygodne, a mało kto lubi wykonywać nawrót zaledwie po paru ruchach ramion. Przeciwprądy umożliwią Ci swobodne pływanie, a jednocześnie pozwolą zadbać o większość Twoich mięśni. Moc, jaką generuje sztuczny nurt, determinuje rodzaj urządzenia, na które się zdecydujesz. Te najsilniejsze mogą pełnić rolę hydromasażu, a jeśli kupisz model z opcją napowietrzania wody, będziesz mógł cieszyć się relaksującymi kąpielami z bąbelkami.

Przeciwprąd do basenu – największe zalety

Trudno odmówić przeciwprądom funkcjonalności, a lista zalet tych urządzeń jest naprawdę pokaźna. Po pierwsze, pozwolą Ci one systematycznie trenować pływanie we własnym basenie ogrodowym. Dzięki nim poprawisz swoją kondycję, wzmocnisz mięśnie i wysmuklisz sylwetkę. Ponadto pozytywnie wpłyną one na Twoje samopoczucie i przyniosą ukojenie w schorzeniach kręgosłupa. Pływanie w basenie z przeciwprądem jednocześnie odciąża mięśnie i wzmacnia je, a to dzięki pokonywaniu oporu wody. Pamiętaj również, że uprawiając sport w wodzie, zużywasz mniej energii, niż podejmując aktywność fizyczną na lądzie. Przeciwprąd do basenu może być wykorzystywany także podczas rehabilitacji. Urządzenia te są również polecane dla osób rozpoczynających swoją przygodę z pływaniem – znacznie ułatwiają one naukę tej umiejętności. Prócz pływania, w basenie ze sztuczną falą możesz uprawiać wodny aerobik lub aqua jogging. Niektóre z tych urządzeń dodatkowo wyposażone są w oświetlenie LED, które pozwolą Ci komfortowo korzystać ze swojej ogrodowej pływalni nawet nocą.

Jak wybrać przeciwprąd do basenu i gdzie do umieścić?

Rozpiętość cenowa przeciwprądów jest dość duża, dlatego przed wybraniem konkretnego urządzenia, zastanów się, ile pieniędzy możesz na nie przeznaczyć. Koszt sztucznego nurtu zależy od jego mocy, funkcji oraz dodatkowych elementów, które są z nim w zestawie. Do przeciwprądu może być dołączona pompa, sterownik, zestaw rur czy oświetlenie. Po drugie sprawdź, czy dane akcesorium jest kompatybilne z Twoim basenem. Owszem, niektóre z przeciwprądów pasują do wszystkich niecek, ale inne dostosowane są na przykład wyłącznie do owalnych zbiorników. Ponadto zastanów się, do czego będzie potrzebne Ci to akcesorium. Chcesz pływać w swoim basenie? Zdecyduj się na przeciwprąd o dużej mocy, który będzie generował silny nurt i poprawi jakość Twoich treningów. Taki sztuczny nurt zamontuj na krótszej ścianie niecki, po drugiej stronie drabinki basenowej. Pamiętaj, by lokalizację przeciwprądów zaplanować już na etapie kupna lub projektowania pływalni. To ważne, ponieważ montaż tych urządzeń wymaga doprowadzenia orurowania i ingerencji w ściany basenu.

Przeciwprądy basenowe – oferta AM Baseny

W sklepie AM Baseny kupisz nie tylko baseny o rozmaitych kształtach i rozmiarach niecek, ale również dodatkowe akcesoria do domowych pływalni jak basenowe pompy ciepła i filtry piaskowe. Wśród nich wyróżniają się przeciwprądy znacznie podnoszące komfort korzystania z basenu. Proponujemy Ci między innymi model Jet Swim Athlete w zestawie z pompą i sterownikiem elektropneumatycznym. Inny wariant to Aqua Jest 100 – przeznaczony do niecek o długości lub średnicy przynajmniej pięciu metrów. Wybierz ten produkt, jeśli chcesz pływać rekreacyjnie lub profesjonalnie, korzystać z masaży wodnych lub po prostu relaksować się w wypełnionej wodą niecce. Sprawdź te oraz nasze pozostałe propozycje, wybierz spośród nich produkty, które najbardziej Cię interesują i podnieś jakość korzystania z Twojego basenu na wyższy poziom.