Wczytuję dane...

Kształtki i złączki do basenów

Trwałe i solidne elementy instalacji basenowej to podstawa jej poprawnego funkcjonowania. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów złączek i kształtek, które należy dobrać do specyfikacji basenu. Wybór wysokiej jakości akcesoriów to gwarancja ich długiej żywotności i odporności na różnego rodzaju uszkodzenia.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Czym charakteryzują się złączki do basenu i jakie jest ich zastosowanie?

  Ze względu na bezpieczeństwo, higienę oraz wytrzymałość powinno się wykorzystywać złączki PVC. Materiał PVC jest dostosowany do środowiska wilgotnego, który w porównaniu do metalowych elementów ma dłuższą żywotność i nie ulega korozji. Złączka do basenu to szereg różnego rodzaju elementów łączących instalacje, takich jak kolana, których zadaniem jest zmiana kierunku przepływu wody, trójniki pozwalające na rozbudowanie instalacji oraz kształtki redukcyjne, które zwężają średnicę przyłączeń. Złączki pozwalają również na regulację ciśnienia wody przebiegającej przez rury.

  W zależności od specyfikacji instalacji można montować je poprzez dokręcanie lub przyklejanie. Jeżeli zdecydujesz się na korzystanie z kleju, musisz pamiętać o wcześniejszym dokładnym wyczyszczeniu wszystkich elementów. Najważniejsze jest usunięcie tłuszczu, który uniemożliwia klejowi spełnianie swoich funkcji. Klej należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia, aby instalacja przetrwała długi czas.

  Kształtki basenowe – jakie rodzaje wyróżniamy?

  Kształtki PCV oraz kształtki klejone basenowe to niezbędne elementy budowy każdej instalacji basenowej. Aby wszystko działało, należy regularnie sprawdzać ich stan i w razie potrzeby dokonywać wymiany. Warto pamiętać, że PCV jest jednym z najlepszych materiałów do tego rodzaju instalacji. Jest nie tylko mocny, ale również odporny na uszkodzenia mechaniczne i korozję.

  Do rodziny kształtek można zaliczyć wszelkiego rodzaju trójniki, rury, kolanka i złączki, które pozwalają na zoptymalizowanie budowy całej instalacji i doprowadzenie odpowiednich przyłączy. PCV to również materiał, który nie zaburza ciśnienia wody, co jest bardzo ważne w systemach filtracji i odprowadzania cieczy z basenu. Zanieczyszczenia nie przyczepiają się do jego powierzchni, dzięki czemu nie zalegają w przyłączach. Działanie środowiska wodnego nie ma negatywnego wpływu na żywotność i użyteczność elementów wykonanych z PCV. Żywotność tego materiału sięga nawet 50 lat, więc przy odpowiedniej konserwacji instalacja może służyć naprawdę długo.