Wczytuję dane...

Czyszczenie basenu

Własny basen ogrodowy – miejsce relaksu, rekreacji oraz spotkań ze znajomymi. Aby w pełni cieszyć się z tych przyjemności, musisz regularnie dbać o stan Twojej przydomowej pływalni. Podstawą jest regularne czyszczenie basenu. Pamiętaj o tym, jeśli nie chcesz, by w niecce pojawiła się zielona lub mętna woda, na jej dnie osadzał się piasek, a w zbiorniku pływały rozmaite zabrudzenia. Przeczytaj, jak czyścić basen i dowiedz się, jakich urządzeń warto do tego używać. Niezawodny sprzęt tego typu znajdziesz w naszym sklepie AM Baseny.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Czyszczenie basenu ogrodowego – podstawy

  By woda w basenie była czysta, a co za tym idzie higieniczna i bezpieczna dla użytkowników, po pierwsze musisz zadbać o odpowiedni system filtracji. Składają się na niego filtr oraz pompa basenowa. Kolejnym istotnym aspektem jest stosowanie chemii basenowej. Ważne, by były to preparaty wysokiej jakości, ponieważ tylko one zapewnią Ci satysfakcjonujące efekty. Dlatego zamiast produktów z supermarketów wybierz środki rekomendowane przez specjalistów. Takie preparaty kupisz w naszym sklepie w dziale z chemią basenową. Ponadto, by utrzymać czystą wodę w niecce, korzystaj z przydatnych narzędzi – w zależności od Twoich preferencji mogą być to siatki, tyczki i odkurzacze – ręczne, półautomatyczne lub automatyczne.

  Odkurzacze ręczne, siatki i tyczki do czyszczenia basenu

  Pierwszym rodzajem narzędzi do czyszczenia basenu są urządzenia ręczne. To proste, ale jednocześnie skuteczne rozwiązania. Możesz wybrać jeden z odkurzaczy ręcznych do basenu dostępnych w sklepie AM Baseny. Mają one dużą moc ssania, są wyposażone w praktyczne głowice obrotowe, a ponadto łatwo się je opróżnia. Kolejnym produktem, na który możesz się zdecydować, jest siatka do czyszczenia dna basenu. Elastyczna krawędź narzędzia chroni dno niecki przed uszkodzeniem, a trwała siatka sprawia, że akcesorium to posłuży Ci o wiele dłużej niż tylko przez jeden sezon kąpielowy. Siatkę przymocujesz do tyczki teleskopowej, która ułatwi Ci czyszczenie zbiornika. Do tego narzędzia możesz także podpiąć szczotkę lub głowicę ssącą.

  Roboty do czyszczenia basenu

  Alternatywą dla odkurzaczy ręcznych są roboty do czyszczenia basenu. Możesz zdecydować się na wersje półautomatyczne lub całkowicie zautomatyzowane. Zarówno jedne, jak i drugie usprawniają oczyszczanie przydomowej pływalni – usuwają zanieczyszczenia ze ścian i dna niecki. Modele półautomatyczne pracują samodzielnie, podczas kiedy Ty możesz zajmować się czymkolwiek innym. Ich instalacja jest prosta i nie potrzebujesz do niej żadnych specjalistycznych narzędzi. Odkurzacze  basenowe półautomatyczne dostępne w AM Baseny wykorzystują ssanie układu filtracyjnego, dzięki czemu nie muszą mieć żadnego napędu. Z kolei decydując się na model w pełni automatyczny, uczynisz proces dezynfekcji jeszcze prostszym i efektywniejszym. To wygodne i zaawansowane technicznie rozwiązanie usunie większość zanieczyszczeń znajdujących się w niecce, zredukuje zużycie chemii basenowej i oczyści dno, brzegi i linię wodną w Twoim basenie.

  Czyszczenie dna basenu krok po kroku

  Czyszczenie dna basenu nie jest skomplikowane. Jak wyżej zaznaczyliśmy, do tego celu możesz użyć kilku rodzajów urządzeń. Jeśli zdecydujesz się na ręczny odkurzacz, musisz prowadzić go po dnie zbiornika, jakbyś czyścił posadzkę czy dywan w domu. Pamiętaj, że ręczne odkurzacze najlepiej sprawdzą się w przypadku niewielkich niecek. Masz większy basen? Oczyść jego dno za pomocą specjalnego robota sprzątającego. Twoja praca sprowadza się do podłączenia urządzenia, a ono samo wstawione do basenu, zdezynfekuje zbiornik, zniweluje osad i pozostałe zanieczyszczenia. W zależności od rodzaju sprzętu możesz je zaprogramować lub obsługiwać pilotem.

  Sprzęt do czyszczenia basenu dostępny w AM Baseny

  W sklepie AM Baseny znajdziesz szeroki asortyment urządzeń do czyszczenia basenów ogrodowych – od odkurzaczy ręcznych, szczotek, tyczek i siatek, poprzez urządzenia półautomatyczne, na wysoce intuicyjnych robotach sprzątających skończywszy. Sam zdecyduj, który wariant będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni – tradycyjny, tańszy i przeznaczony do mniejszych zbiorników; czy droższy, ale nowoczesny i maksymalnie wygodny, dedykowany do większych basenów. Możesz też wybrać rozwiązanie pośrednie i kupić model półautomatyczny – prosty w montażu i obsłudze, wydajny oraz poręczny.