Wczytuję dane...

Uszczelniacze do basenu

Uszczelniacz do basenu to środek, który radzi sobie z różnego rodzaju pęknięciami w instalacji basenowej domowej lub użytku publicznego. Takie preparaty mogą być stosowane do większości materiałów, z których zbudowana jest powierzchnia basenu. Zapobiegają one przedostawaniu się zanieczyszczeń do cieczy, a także wypływaniu wody przez powstające szczeliny. Optymalizacja formuł chemicznych i dobranie odpowiedniego składu pozwala uzyskać zadowalający i długotrwały efekt.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Jak wybrać odpowiedni uszczelniacz do basenów?

Większość uszczelniaczy do basenów ma formuły, które są dostosowane do różnego rodzaju powierzchni, m.in. betonowych, poliestrowych, akrylowych czy malowanych. Preparaty nie są szkodliwe dla elementów instalacji basenowej i ich nie niszczą, wręcz przeciwnie – zapobiegają powstawaniu korozji i procesów skracających żywotność poszczególnych części. Ich płynna forma pozwala na łatwą i szybką aplikację.

Uszczelniacz basenowy – charakterystyka

Uszczelniacze basenowe w płynie charakteryzują się wysoką skutecznością i elastycznością. Zapobiegają pękaniu powierzchni i stanowią dla niej zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ze względu na swoje właściwości i składy opóźniają niektóre procesy, np. korozję. Dostosowują się do różnych rodzajów kształtów powierzchni.

Czym uszczelnić basen?

Płynne uszczelniacze do basenów to produkty, które radzą sobie z różnymi pęknięciami i szczelinami na powierzchni instalacji basenowej. Zapobiegają wyciekom wody, a ich formuły chemiczne pozwalają uchronić konstrukcję od innych usterek. Ich głównym zadaniem jest tamowanie wycieków wody do miejsc, w których nie powinna się ona znaleźć. Uszczelnianie jest jednym z niezbędnych elementów konserwacji każdej instalacji basenowej.

Jak uszczelnić basen?

Uszczelnianie basenu to proces, który wygląda bardzo podobnie w przypadku większości instalacji basenowych. Przed użyciem warto zapoznać się z treścią instrukcji zawartej na opakowaniu preparatu. Poniżej przedstawiamy standardowy proces uszczelniania większości basenów.

Poradnik, jak uszczelnić basen z wodą

• Aby dokonać uszczelnień w obrębie instalacji basenowej, należy napełnić zbiornik wodą.

• Warto odpowiednio zabezpieczyć instalację, aby podczas uszczelniania nie doszło do zetknięcia z filtrem

• Zanim dodasz preparat do zbiornika, powinieneś dokładnie go wymieszać, np. poprzez wstrząśnięcie zamkniętą butelką/pojemnikiem.

• Preparat należy dozować w taki sposób, aby z łatwością łączył się z wodą w basenie.

• Ze względu na gęstą formułę środków uszczelniających po całym zabiegu trzeba usunąć osad, który gromadzi się na dnie zbiornika wodnego.

• Jeżeli poziom wody jest na stałym poziomie przez najbliższych kilka dni po wykonaniu uszczelniania, oznacza to, że przyniosło ono oczekiwane efekty.

• Po kilku dniach można odbezpieczyć i ponownie uruchomić instalację filtrującą wodę.

• Uszczelnianie należy powtarzać do momentu, w którym przyniesie oczekiwany efekt.