Wczytuję dane...

Drabinki basenowe

Własna ogrodowa pływalnia to ukojenie w pełne spiekoty letnie dni, miejsce zabaw dla dzieci i relaksu dla dorosłych. Aby podnieść komfort jej użytkowania, nieodzowna jest drabinka basenowa. Dzięki niej wchodzenie i wychodzenie z niecki będzie nie tylko wygodniejsze i szybsze, ale także – a właściwie przede wszystkim – bezpieczniejsze. Dowiedz się więcej na temat drabinek basenowych, sprawdź, jakie są ich inne zalety, a potem wybierz spośród dostępnych w naszym sklepie schodków te, które najlepiej pasują do Twojego przydomowego basenu.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Drabinka basenowa – do czego służy?

Drabinka do basenu umożliwia komfortowe korzystanie z basenu stelażowego, rozporowego, naziemnego, jak i częściowo lub całkowicie zagłębionego. Stabilne, odporne na uszkodzenia i dopasowane do rozmiarów niecki znacznie ułatwiają wchodzenie oraz wychodzenie z Twojej mini pływalni. Choć może wydawać się, że drabinka basenowa nie jest niezbędna, szczególnie w przypadku niskich niecek, nie jest to prawda. Pamiętaj, że z basenu korzystają zazwyczaj nie tylko dorośli, ale także dzieci, dla których nawet kilkadziesiąt centymetrów to już duża wysokość. Ponadto schodki bardzo ułatwiają użytkowanie basenu osobom starszym.

Drabinka do basenu - rodzaje

Drabinki do basenu to produkty dostępne w wielu wariantach. Pomiędzy sobą różnią się nie tylko parametrami – wysokością, szerokością czy średnicą rur; ale także materiałem, z którego są wykonane; dodatkowymi elementami; budową i przeznaczeniem do konkretnego typu niecki. Oto niektóre z najczęściej wybieranych rozwiązań wśród drabinek basenowych:

Drabinka basenowa nierdzewna

Wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Wybierając taki typ schodków basenowych, pamiętaj, że ze względu na zastosowany materiał, nie są one odpowiednie dla basenów, w których oczyszczanie wody przeprowadzane jest metodą elektrolizy soli.

Drabinka do basenu z podestem

Schodki wyposażone w podest nie tylko wzmacniają stopnie, ale również znacznie podnoszą komfort wchodzenia i wychodzenia z basenu.

Drabinka jednostronna

Ten rodzaj schodków przeznaczony jest do basenów całkowicie lub też częściowo wkopanych w powierzchnię ziemi.

Drabinka dwustronna

Umożliwia wygodny i łatwy dostęp do niecki. To najlepszy wybór do basenów naziemnych.

Jak wybrać schodki basenowe?

Nie każda drabinka pasuje do każdego basenu. Dlatego przed jej zakupem, najpierw sprawdź, czy dany model będzie pasował do niecki, jaką posiadasz. Wysoka drabinka jest odpowiednia do basenów naziemnych i tych tylko częściowo osadzonych w ziemi. Z kolei zabudowane schodki dobierz do niecki, która jest całkowicie umiejscowiona w ziemi. Zwróć uwagę nie tylko na rodzaj, ale także wysokość drabinki do basenu. Jak ją dobrać? Pamiętaj o prostej zasadzie, im głębsza niecka, tym więcej stopni powinny mieć schodki. Zmierz głębokość basenu, a w przypadku zbiorników znajdujących się w ziemi, weź pod uwagę również krawędź niecki.

Drabinki do basenu z AM Baseny – najważniejsze zalety

  • stabilność,
  • wysoka odporność na uszkodzenia,
  • duży komfort użytkowania,
  • łatwe czyszczenie,
  • szeroki wybór modeli,
  • bezpieczne stosowanie,
  • trwałość,
  • atrakcyjny design podnoszący estetykę basenu.

Drabinki basenowe dostępne w AM Baseny

Jak widzisz, lista zalet naszych drabinek basenowych jest imponująca. Proponujemy Ci wysokiej jakości schodki basenowe wykonane ze stali nierdzewnej – wytrzymałe, odporne na korozje i stabilne. Dołączamy do nich części montażowe i ozdobne rozety. Alternatywą dla tych produktów są drabinki metalowe – wygodne i wyposażone w praktyczny podest. Możesz także wybierać pomiędzy węższymi i szerszymi modelami, drabinkami z większą lub mniejszą ilością stopni, jedno lub dwustronnymi schodkami. Z kolei do mocowania drabinek, przyda Ci się dostępny w AM Baseny zestaw kotwiący. Możesz użyć go do gotowych, utwardzonych nawierzchni, na przykład na kamieniu brzegowym bądź tarasie. Sprawdź naszą ofertę z tej kategorii, wybierz najbardziej odpowiednią drabinkę do basenu i podnieś bezpieczeństwo korzystania z Twojej ogrodowej pływalni.