Wczytuję dane...

Kamień brzegowy

Płyty brzegowe to uniwersalne wykończenie terenu basenowego. Są nie tylko wytrzymałe, ale także estetyczne i bardzo funkcjonalne. Przyjęło się uważać, że kamień brzegowy jest jednym z najbardziej eleganckich wykończeń, więc świetnie sprawdzi się także w luksusowych ośrodkach wypoczynkowych. Idealnie wpiszę się także w nowoczesny styl minimalistycznych domów i ogrodów. Jak wybrać odpowiednie wykończenie basenu z kamienia? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym opisie.

Płyty brzegowe – rodzaje

Niemalże każdy właściciel ogrodu marzy o outdoorowym basenie, który będzie idealną rozrywką na lato dla całej rodziny. To także świetne rozwiązanie na zagospodarowanie przestrzeni kempingowej lub agroturystyki. Wykończenie basenu to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie na zagospodarowanie przestrzeni dookoła, to także dodatkowe walory estetyczne, dzięki którym nawet zwykły basen stanie się wyjątkowym miejscem wypoczynku. Jakie są rodzaje płyt brzegowych? Do najpopularniejszych modeli należą deski drewniane, deski kompozytowe, płyty ceramiczne oraz kamienie brzegowe. To właśnie te ostatnie stają się coraz popularniejszą metodą na eleganckie wykończenie. Do Ciebie należy wybór materiału i finalny kształt obrzeża basenowego. Z pewnością możliwości jest wiele, dzięki temu dopasujesz je do swojego domu i wyposażenia ogrodu.

Kamienie brzegowe do basenu – na co warto zwrócić uwagę?

Wybierając wykończenie brzegu basenowego, trzeba pamiętać o tym, że jest obszar narażony na wysokie skoki temperatur, bezpośrednie nasłonecznienie i bardzo dużą wilgoć. Materiał na brzeg do basenu musi być wytrzymały i bezpieczny, dlatego tak dobrze sprawdzają się w tej funkcji kamienie. Chociaż wypoczynek w chłodnej wodzie i opalanie przy basenie kojarzą się głównie z miesiącami wakacyjnymi, to jednak płyty brzegowe powinny przetrwać też minusowe temperatury zimowe. Wnętrze baseny wymaga stosowania też odpowiednich środków i oczyszczania wody, dlatego naturalne materiały mogą być zbyt wrażliwe na chemiczne substancje.

Jak wybrać kamień brzegowy do basenu?

Decydując się na kamień brzegowy do basenu, dobrze jest na wstępie określić kształt basenu i zorientować się, czy potrzebne będą zaokrąglone brzegi płyt, czy wystarczy kamień brzegowy w formie czterobocznej płyty. Po dobraniu rodzaju płyt można skupić się na dobieraniu wzorów i kolorów dostępnych kamieni. To również estetyczny element basenu, dlatego powinien się świetnie komponować z pozostałym wyposażeniem ogrodu i wpisywać w tonację, jaka dominuje na zewnątrz budynku, w ogrodzie. Każda przestrzeń basenowa wymaga odpowiedniego zadbania i oczyszczania, dlatego dobrze również pamiętać o oczyszczaniu i impregnowaniu płyt brzegowych. 

Kamień brzegowy basenowy, a trendy

Jeśli nie wiesz, na jaki rodzaj płyty się zdecydować, to zawsze możesz zainspirować się bieżącymi trendami i sprawdzić katalog najmodniejszych odcieni i wzorów. W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się jasne kolory: od piaskowego beżu, przez złamaną biel czy różne odcienie szarości. To one nadają szczególnej nuty elegancji i świetnie harmonizują przestrzeń wokół basenu. Wśród kamieni brzegowych znajdziesz też modele marmoryzowane, które swoim żyłkowatym wzorem przypominają marmur.

Kamień brzegowy w ofercie AM Baseny

Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w basenach ogrodowych i akcesoriach outdoorowych do ogrodu. W naszej ofercie znajdziesz pompy i filtry basenowe, środki chemiczne do czyszczenia powierzchni oraz wiele niezbędnych basenowych akcesoriów. Mamy także szeroki wybór kamieni brzegowych, które z łatwością dobierzesz do wybranego modelu basenu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy dobrać Ci zestaw niezbędnych akcesoriów i środków do pielęgnacji powierzchni basenowej. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz pomocy specjalistów i wsparcia w wyborze brzegowych kamieni do basenu.