Wczytuję dane...

Prysznice solarne

W ostatnich latach nie tylko baseny stały się częstym elementem wyposażenia ogrodów. Obok nich nierzadko pojawiają się prysznice solarne. Dzięki takim urządzeniom nie tylko ochłodzisz się w upalne dni na świeżym powietrzu, ale także podniesiesz higienę korzystania z basenu, a co za tym idzie – zredukujesz koszty związane z oczyszczaniem wody. Ale prysznic solarny ma dużo szersze zastosowanie – możesz zamontować go na działce, a nawet w domu. To ekologiczne i nowoczesne rozwiązanie, którym warto się zainteresować. Przeczytaj, jak działa prysznic solarny i sprawdź produkty z tej kategorii dostępne w naszym sklepie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Prysznic solarny – co to takiego i na jakiej zasadzie działa?

Prysznic solarny, nazywany inaczej słonecznym, to urządzenie wykorzystujące energię słoneczną do ogrzewania zbiornika wody, który jest jego elementem. Na jakiej zasadzie działa? W zupełności wystarczy, że podłączysz zimną wodę, aby energia słoneczna zagwarantowała Ci ciepłą wodę. Co ciekawe, prysznic solarny możesz zamontować nie tylko na zewnątrz, ale również w domu, podłączając go do centralnego ogrzewania. Każde tego rodzaju urządzenie wyposażone jest w baterię, dzięki której w łatwy sposób wyregulujesz temperaturę wody.

Ogrodowy prysznic solarny – największe zalety

Jest ekologiczny

By ogrzać wodę, nie musisz korzystać z energii elektrycznej. W zupełności wystarczy Ci ciepło słoneczne.

Ma atrakcyjny design

Nowoczesny, ale jednocześnie prosty kształt solarnego prysznica ogrodowego będzie ładnie prezentował się w Twoim ogrodzie. Ustaw go nieopodal basenu i oddziel to miejsce od pozostałej przestrzeni pergolą, a wzbogacisz się o wspaniałą strefę relaksu na świeżym powietrzu.

Występuje w wielu wariantach

Jak wyżej wspomnieliśmy, dostępnych jest wiele rodzajów pryszniców solarnych. Dzięki temu z łatwością znajdziesz model, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Jest łatwy w montażu

Przed użyciem prysznica solarnego, podłącz go do sieci wodociągowej, na przykład za pomocą węża ogrodowego. Zadanie to znacznie ułatwi Ci szybkozłączka, którą znajdziesz w zestawach prysznicowych oferowanych przez AM Baseny. Po podłączeniu prysznic przez około dwie godziny będzie podgrzewał wodę. Jej ilość starczy Ci na co najmniej kilka natrysków.

Jest uniwersalny

Możesz umieścić go w dowolnym miejscu Twojego ogrodu. Najlepiej, jednak jeśli będzie tam delikatny spadek, który pozwoli wodzie spłynąć. Lepiej też unikać okolicy instalacji elektrycznych i drzew, ponieważ zbyt intensywny natrysk mógłby je uszkodzić.

Ma szerokie zastosowanie

Prysznic solarny możesz postawić nie tylko w ogrodzie, ale także na działce czy obok domku letniskowego. W naszej ofercie znajdziesz także model mobilny, który zabierzesz ze sobą pod namiot, na kemping czy na wycieczkę kamperem.

Nie jest drogi

Koszt prysznica słonecznego jest stosunkowo niski w porównaniu do innych tego typu urządzeń, na przykład basenów. Zwróć również uwagę, że decydując się na takie rozwiązanie, oszczędzasz na energii elektrycznej, ponieważ, jak już wyżej wspomnieliśmy, woda podgrzewa się bez jej użycia.

Jest praktyczny

Aspekt ten szczególnie docenią rodzice. Po zabawie z dziećmi na zewnątrz, kiedy są umorusane piaskiem czy błotem, nie musisz myć ich w domu i przy okazji brudzić wszystkiego dookoła. Twoje pociechy mogą wziąć szybki prysznic na świeżym powietrzu, a Ty unikniesz dodatkowego sprzątania.

Prysznice solarne dostępne w AM Baseny

W sklepie AM Baseny znajdziesz nie tylko szeroki asortyment basenów ogrodowych i dodatków do nich, ale również prysznicy solarnych. Proponujemy Ci między innymi model Standard, w którym mieści się trzydzieści pięć litrów wody. Jest lekki i przenośny, a ponadto ma prosty, klasyczny design. Kolejną opcją jest wariant Premium, który możesz umieścić nie tylko w ogrodzie, ale także w domu. Wewnątrz dolnej części urządzenia znajduje się zawór do płukania stóp. Ciekawym rozwiązaniem jest również mobilny prysznic solarny Basic, który możesz zabrać ze sobą na kemping, postawić na działce czy spakować do kampera. Sam zdecyduj, który z tych produktów najbardziej Ci odpowiada.