Wczytuję dane...

Węże do pompy basenowej

Odpowiednio dobrane akcesoria do basenu to podstawa utrzymania czystości i odpowiedniego filtrowania wody. Do prawidłowej obsługi instalacji basenowej będzie potrzebny wąż pompy basenowej, który pozwoli na wpompowanie wody do basenu podczas jego montażu. Po wpuszczeniu wody do zbiornika warto zostawić go do innych zadań. Za pomocą węża można czyścić i konserwować powierzchnię basenu. Należy pamiętać o wybraniu dobrej jakości produktów, które gwarantują wytrzymałość i długie użytkowanie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Jaki wąż do pompy basenowej wybrać?

Wybierając wąż pompy do basenu, musisz wziąć pod uwagę trwałość materiału, z którego jest wykonany. Węże służą przede wszystkim do konserwacji basenu, dlatego są często używane. Taka eksploatacja naraża je na zniszczenia i zużywanie. Aby wybrać odpowiedni wąż, warto wcześniej dokonać pomiarów, które pozwolą dobrać średnicę do wielkości innych komponentów. Musisz także dopasować gwint, aby dało się przymocować go do sprzętu czyszczącego. Średnicę można zredukować w przypadku niestandardowych wymiarów. Jest to możliwe dzięki złączkom, które można dokupić i samodzielnie zamontować.

Im dłuższy jest wąż, tym bardziej utrudniony jest przepływ wody, co może wpływać na ciśnienie. Długie elementy nadają się do pomp o wysokiej mocy. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na solidność wykonania produktu. Będzie ona miała wpływ na jego wydajność oraz na komfort użytkowania. Dobrej jakości materiały oraz profesjonalny montaż są gwarancją uzyskania oczekiwanych efektów.

Wąż do pompy do basenu – na co zwrócić szczególną uwagę?

Węże do instalacji basenowych powinny mieć odpowiednią długość, która pozwoli doczyścić nawet najtrudniej dostępne zakamarki powierzchni. Chodzi tu przede wszystkim o te miejsca, które znajdują się najgłębiej w zbiorniku. Można podłączyć wąż do odkurzacza basenowego, co pozwoli usunąć brud z ceramiki basenowej. Węże do pompy basenowej mogą mieć różne średnice. Dostępne są np. takie wersje jak:

  • wąż do pompy basenowej 38 mm,
  • wąż do pompy basenowej 32 mm.

Odpowiedni wąż basenowy musi być dopasowany do potrzeb. Materiał powinien być odporny na środki chemiczne i mechaniczne uszkodzenia. Dodatkowo warto zastanowić się nad długością. Co jakiś czas należy sprawdzać stan posiadanego węża, ponieważ może on potrzebować konserwacji lub wymiany. Należy wspomnieć, że węże do basenu są zupełnie innym produktem niż węże do podlewania ogrodu. Nie można więc stosować tych produktów zamiennie, ponieważ charakteryzują się one odmiennymi parametrami. Dobrze dobrany i zadbany wąż do basenu to gwarancja czystej wody.