Wczytuję dane...

Folie basenowe

Basen ogrodowy już kilka lat temu przestał być luksusem. Obecnie możemy go zobaczyć przy co drugim domu. Jeśli i Ty jesteś właścicielem prywatnej pływalni albo planujesz taki zakup, pamiętaj o zaopatrzeniu się w akcesoria, które wydłużą jej żywotność i ułatwią Ci korzystanie z niej. Folia basenowa jest jednym z takich produktów. Powinna być solidna i wystarczająco gruba, aby wybaczać często występujące mankamenty związane z uzdatnianiem wody. Jak wybrać najlepszą folię do basenu? Jakie są jej rodzaje? Odpowiedzi na te oraz podobne pytania znajdziesz poniżej. Przeczytaj je, a potem zapoznaj się z naszą ofertą folii basenowych i wybierz spośród niej taki produkt, który najlepiej pasuje do Twojego basenu.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Do czego służy folia basenowa?

Folia basenowa jest stosowana zarówno w prywatnych basenach, jak i w profesjonalnych pływalniach. Jej głównym zadaniem jest odpowiednia hydroizolacja, czyli uszczelnianie zbiornika. Oprócz tego zabezpiecza przed wyciekami wody, uszkodzeniami mechanicznymi i podnosi trwałość basenu. Ponadto dodatkowo zdobi nieckę za sprawą atrakcyjnych wzorów i kolorów. Folia basenowa niebieska, mozaika lub inspirowana morskimi falami – to nasze propozycje deseni, spośród których możesz wybierać.

Folia basenowa – najważniejsze zalety

Dlaczego powinieneś kupić folię basenową? Lista atutów tego produktu jest pokaźna, dlatego poniżej wymieniamy tylko kilka z nich:

cechuje ją duża uniwersalność, może być stosowana w każdym rodzaju niecki – wyłożonej betonem, sztucznym materiałem, metalem czy płytkami,

  • wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia,
  • jest bardzo elastyczna,
  • jest estetyczna i znacznie poprawia wygląd niecki basenowej,
  • występuje w wielu wariantach kolorystycznych,
  • jest dostępna w kilku rodzajach wzorów.

Folia basenowa – jak wybrać najlepszą?

Kupując folię basenową, przede wszystkim zwróć uwagę na jej parametry. Folia basenowa gruba zdecydowanie lepiej ochroni nieckę przed pękaniem, zrywaniem, zadrapaniami oraz innymi uszkodzeniami niż zazwyczaj tańsze, ale i cieńsze modele. Oprócz tego sprawdź także inne wymiary tego akcesorium. Dzięki temu najlepiej dopasujesz go do wielkości swojej domowej pływalni. Zwróć również uwagę, że często odpowiednia folia do basenu okrągłego będzie inna niż ta dla niecki o owalnym czy prostokątnym kształcie – choć istnieją też modele pasujące do wszystkich rodzajów ogrodowych pływalni. Niezależnie od tego, na który typ produktu się zdecydujesz, pamiętaj, że nową folię najlepiej rozkładać na podkładzie geotekstylnym, który dostępny jest w naszym sklepie.

Folie basenowe dostępne w AM Baseny

W naszej ofercie znajdziesz bogaty asortyment folii basenowych. Możesz wybierać pomiędzy gładkimi modelami oraz rozmaitymi wzorami – przypominającymi kafelki lub morskie fale. Oferujemy Ci także różne kolory folii, jaśniejsze – błękitne i ciemniejsze – granatowe. Jedną z naszych propozycji jest model Mistry. To folia basenowa PCV w kolorze niebieskim o grubości 0,35 mm, głębsza o około 15 cm od wysokości zbiornika. Nadaje się do basenów typu Azuro. Jeśli masz basen naziemny, wybierz folię, która dedykowana jest właśnie do tego rodzaju pływalni, na przykład model 4,6 x 0,9/4,6 x 1,1 m. Sam zdecyduj, która z wersji najbardziej Ci odpowiada. Oprócz folii oferujemy Ci również inne akcesoria przydatne właścicielowi basenu ogrodowego. Płachta kryjąca zabezpieczająca zbiornik w okresie zimowym, podkład pod basen zmniejszający tarcie folii o podłoże, folia solarna do basenu dodatkowo ogrzewająca wodę czy zbieracz zasysający owady, liście i inne pływające zanieczyszczenia to tylko część naszych produktów.