Wczytuję dane...

Skimmery, dysze, odpływy

Trudno wyobrazić sobie komfortowe korzystanie z przydomowego basenu bez czystej wody. Jeśli chcesz ją sobie zapewnić, musisz zadbać o odpowiedni system filtracyjny. Skimmery, dysze filtracyjne i odpływy basenowe to podstawowe akcesoria, które będą Ci potrzebne. Przeczytaj, do czego służy każde z nich i czym kierować się przy ich wyborze, a potem zapoznaj się z naszą ofertą urządzeń wchodzących w skład systemu filtracyjnego. Na koniec uzupełnij swój zestaw akcesoriów do basenu ogrodowego o brakujące elementy.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  System filtracyjny basenu – co to jest?

  Czym jest filtracja? To proces, który ma na celu oczyszczenie wody basenowej ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, na przykład owadów, piasku, włosów czy pozostałości z kosmetyków. Ponadto pozwala on na zaprzestanie rozpowszechniania się glonów. Pamiętaj, że bez przemyślanego systemu filtracyjnego nie ma mowy o prawidłowym funkcjonowaniu Twojej przydomowej pływalni. Jego podstawę stanowią trzy najważniejsze elementy: skimmery, dysze i odpływy. Poniżej przeczytasz, na jakiej zasadzie działa każdy z nich.

  Skimmer do basenu

  Urządzenie to bywa też określane powierzchniowym oczyszczaczem wody. Jak sama nazwa wskazuje, skimmer do basenu służy do wyłapywania tych zanieczyszczeń, które znajdują się na powierzchni cieczy i najbardziej przykuwają uwagę osób korzystających z basenu. Kiedy podłączysz do niego pompę basenową, efektem filtrowania będzie wyłapywanie większych elementów. Mówiąc inaczej, skimmer powierzchniowy wciąga wodę do systemu filtracji. Można porównać go do kuchennego cedzaka płukającego żywność i pozwalającego na swobodny przepływ cieczy.

  Dysza basenowa i jej rodzaje

  Kolejnym elementem systemu jest dysza filtracyjna, która jest nieodzowna w każdym, zarówno dużym, jak i niewielkim przydomowym basenie. Akcesoria te powinieneś zamontować na końcu elementów instalacyjnych. Dysze dzielą się na kilka rodzajów. Jednym z istotniejszych jest dysza napływowa do basenu, określana także jako dysza wlotowa. Stanowi ona elementarne wyposażenie każdej prywatnej pływalni. Jakie jest jej zadanie? Pozwala ona oczyszczonej wodzie z powrotem wpłynąć do zbiornika. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu przebieg cieczy w basenie jest prawidłowy. Z kolei dysze odpływowe, inaczej określane jako dysze wylotowe do basenu to akcesoria uszczelniające. Pozwalają one na wytryskiwanie wody do zbiornika, sterując jej przepływem i zwracając oczyszczoną ciecz do basenu.

  Odpływ do basenu

  Odpływ basenowy to ostatnia z trzech elementarnych części systemu filtracyjnego. Jaka jest jego rola? Przede wszystkim poprawia obieg oraz cyrkulację cieczy i umożliwia spuszczanie wody z basenu. Oprócz tego stanowi przydatne uzupełnienie skimmerów i chroni pompę przed zbyt dużym ubytkiem wody. Sprawia także, że opróżnienie niecki staje się łatwiejsze. Odpływy denne umiejscowione są na samym dnie zbiornika. Powinny być wykonane z twardego materiału, a także odporne na promieniowanie UV. 

  Skimmery, dysze i odpływy w AM Baseny

  W AM Baseny oferujemy szeroki wybór akcesoriów przydatnych każdemu właścicielowi basenu. Wśród nich znajdziesz także wszystkie części systemu filtracyjnego, który jest nieodzowny do bezpiecznego i komfortowego korzystania z przydomowej pływalni. Proponujemy Ci profesjonalne skimmery przystosowane zarówno do basenów foliowych, jak i prefabrykowanych. Do produktów tych dołączamy uszczelki, kołnierz oraz zestaw śrub niezbędnych podczas montażu. Ponadto w naszym sklepie możesz zaopatrzyć się w dysze, które w zależności od typu, przeznaczone są do różnego rodzaju basenów. Nie zapomnij, aby system filtracyjny swojego basenu uzupełnić o odpływy. Te produkty także znajdziesz w sklepie AM Baseny. Między sobą różnią się one przede wszystkim średnicą, dlatego przed zakupem sprawdź ich parametry. Sprawdź całą naszą ofertę i uzupełnij akcesoria potrzebne do prawidłowego funkcjonowania swojego basenu. Pozwolą Ci one poprawić żywotność Twojej domowej pływalni i poprawią komfort jej użytkowania.