Wczytuję dane...

Dozowanie chemii w basenie

Dozowanie chemii wcale nie musi wiązać się z koniecznością manualnej kontroli i systematycznego sprawdzania jakości wody. W celu automatyzacji tej czynności, warto zaopatrzyć się w dozownik do basenu, będący urządzeniem sprawdzającym się w podwójnej roli: dozownika i stacji kontrolno - pomiarowej. Jeśli zatem zależy Ci na komforcie  i automatyzacji wspomnianego procesu, który jest niezbędną czynnością w każdym basenie, zapoznaj się z urządzeniami dostępnymi w naszej ofercie! Wśród nich znajdziesz także generatory chloru, jak i możliwość zamówienia soli basenowej odpowiedzialnej za uzyskanie prawidłowego poziomu klarowności i jakości wody w basenie, przeznaczonej do elektrolizy.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Dozownik chemii do basenu - automatyzacja do średnich i dużych basenów

Prezentowane w naszym sklepie internetowym urządzenia charakteryzują się niskim zużyciem energii i wysokim poziomem ochrony. Ich atutem jest niska waga, jak i możliwość pracy w niskich temperaturach, co dodatkowo zwiększa żywotność urządzenia. Każdy automatyczny dozownik chloru do basenu zapewnia możliwości regulacji, bezpiecznego montażu niewymagającego pomocy fachowców i specjalistów. Różnej wielkości pojemniki na chemię sprawiają, że można załadować je raz na kilka tygodni. Tego typu urządzenia sprawdzają się idealnie w przydomowych basenach, cechuje je duża trwałość, wytrzymałość, jak i ich wyposażenie w wyświetlacze cyfrowe pozwalające na szybkie odczytanie mierzonych wartości i parametrów.

Dozownik chloru do basenu - proste urządzenia manualne

Dozownik chloru do basenu nie musi być w pełni zautomatyzowanym urządzeniem, szczególnie wtedy, gdy Twój basen nie charakteryzuje się niewielkimi wymiarami i nie potrzebuje aż tak wyspecjalizowanych systemów obsługi i dawkowania chemii. W takiej sytuacji warto zdecydować się na pływaki, czyli niewielkie pojemniki wyposażone w regulację pozwalającą uwolnić znajdującą się wewnątrz chemię w odpowiednich proporcjach, adekwatnie do pojemności basenu. Pływaki znajdziesz w naszym asortymencie - pomogą Ci one nie tylko skutecznie dozować chemię, ale i zapewnią łatwy odczyt temperatury wody dzięki termometrowi umieszczonemu na ich powierzchni.

Dozowniki chemii - parametry techniczne i specyfikacja

W zależności od Twoich oczekiwań i potrzeb Twojego basenu przygotowaliśmy szeroką ofertę dozowników zróżnicowanych pod kątem parametrów technicznych i ich specyfikacji. W przypadku urządzeń do uzdatniania słonej wody i przeprowadzania procesu elektrolizy stworzyliśmy asortyment, który świetnie poradzi sobie z tą czynnością w zbiornikach o pojemności sięgającej nawet 125 metrów sześciennych wody. Każdy dozownik chemii do basenu został opatrzony informacją na temat jego wymiarów i wagi, dzięki czemu bez problemu dobierzesz urządzenie optymalnie do swojego zbiornika, zapewniając sobie sprawny i efektywnie działający sprzęt, ułatwiający utrzymanie wysokich standardów czystości i higieny wody w basenie. W naszym sklepie możesz ponadto zaopatrzyć się we wszelkie niezbędne środki chemiczne służące do oczyszczania wody, jak i kalibracji pH. 

Elektroliza wody - dlaczego to takie ważne?

Zakup odpowiedniego urządzenia do dozowania chemii i elektrolizy jest niezwykle istotny nie tylko dla samego basenu, ale i dla jego użytkowników. Proces ten pomaga bowiem utrzymać prawidłowy poziom pH wody, co przekłada się na spowolnienie procesu zazielenienia wody, jej zanieczyszczenia, pojawieniu się kamienia, glonów, a tym samym konieczności wymiany wody i gruntownego czyszczenia basenu. Częsta wymiana wody przekłada się z kolei na zwiększone koszty eksploatacji basenu, co z pewnością nie jest opcją ekonomiczną. Korzystanie ze zbiornika z wodą, która ma nieodpowiedni odczyn, może skutkować także podrażnieniami skóry, oczu, zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. 

Jeśli chcesz zadbać o komfort i higienę użytkowania basenu, jak i bezpieczeństwo Twoich najbliższych, zdecyduj się na dozowniki, urządzenia do elektrolizy i stacje dozujące, które są częścią naszego bogatego i zróżnicowanego asortymentu. Jeśli masz pytania i chcesz zasięgnąć porady w kwestii doboru optymalnego urządzenia, skontaktuj się z nami!