Wczytuję dane...

Lampy UV

Kiedy żar leje się z nieba, trudno o przyjemniejsze sposoby spędzania wolnego czasu od odpoczynku czy rekreacji we własnym basenie. Aby czynności te były komfortowe i bezpieczne, musisz pamiętać o częstej wymianie wody w zbiorniku, a także jej dezynfekcji, do której służą między innymi lampy UV – nowoczesne urządzenia skutecznie zwalczające patogeny i zanieczyszczenia znajdujące się w niecce. Sprawdź, jak działa lampa UV do basenu oraz jak ją zamontować. Zapoznaj się z ofertą produktów z tej kategorii w sklepie AM Baseny i zainwestuj w rozwiązanie, które pomoże Ci cieszyć się czystą wodą w Twojej przydomowej pływalni.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Lampa UV do basenu – do czego służy?

Lampa UV do basenu ogrodowego to skuteczna metoda poprawy filtracji wody. Urządzenie to wytwarza ultrafioletowe światło, które sprawnie oczyszcza ciecz podczas procesu fotooksydacji, inaczej nazywanej utlenianiem fotosensybilzowanym. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązania, w basenie nie wydziela się specyficzna, dla wielu osób drażniąca, woń chloru. Mało tego, lampy UV niwelują również problem zaczerwienionych oczu, który bardzo często występuje po pływaniu. To jednak tylko część zalet tych obligatoryjnych, ale jakże przydatnych akcesoriów basenowych.

Lampy basenowe UV – najważniejsze zalety

Po pierwsze, działanie światła UV zapewnia czystą wodę w basenie, a co za tym idzie – poprawia warunki korzystania z Twojej domowej pływalni. Ponadto lampa UV zabija bakterie, drobnoustroje i glony często powstające w cieczy; niweluje zarazki, a tym samym redukuje zużycie chemii basenowej. Dzięki jej zastosowaniu, zużycie chemikaliów oraz chloru może zostać zmniejszone nawet o osiemdziesiąt procent. To bardzo ważne, ponieważ pierwiastek ten nie jest obojętny dla organizmu człowieka i ma zły wpływ na naszą skórę oraz włosy. Wspomniane rozwiązanie jest o wiele bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne metody dezynfekcji wody. Co równie ważne, instalacja lamp basenowych jest intuicyjna, szybka i nie wymaga od Ciebie specjalnych umiejętności. Mało tego, niektóre z modeli, na przykład dostępny w naszym sklepie Blue Lagoon UV-C Timer 130, posiadają także cyfrowy wskaźnik wymiany, który podpowie Ci, kiedy powinieneś wymienić urządzenie na nowe.

Montaż lamp basenowych

Jak zaznaczyliśmy wyżej, montaż lamp basenowych nie jest skomplikowany. Aby jednak jeszcze bardziej ułatwić sobie to zadanie, trzymaj się kilku prostych, elementarnych zasad. Pamiętaj, że sprzęt ten powinno instalować się w pionie. Dlatego też zadbaj o odpowiednią ilość miejsca na umiejscowienie żarówki. Po drugie, aby lampa była skuteczna, zapewnij odpowiednią, niską mętność wody w basenie. Musisz również zaplanować położenie i ilość świetlówek UV, które zależą od wielkości niecki. Przed zakupem konkretnej lampy, sprawdź jej wszystkie parametry – moc, maksymalny przepływ, ciśnienie, długość oraz potrzebne przyłącza. Zastanów się także nad wyborem wariantu z timerem, dzięki któremu łatwo zaprogramujesz pracę urządzenia.

Lampa UV do basenu ogrodowego – oferta AM Baseny

W sklepie AM Baseny kupisz nie tylko różnego rodzaju niecki, ale również akcesoria basenowe. Wśród nich znajdziesz także żarówki UV oraz lampy UV – nowoczesne, intuicyjne i ekologiczne rozwiązania, dzięki którym woda w Twoim basenie będzie bardziej higieniczna, a kąpiele przyjemniejsze, i co równie ważne, zdrowsze. Proponujemy Ci między innymi model Blue Lagoon UV-C TECH 75, który nie tylko chroni wodę przed zarazkami, ale również zapobiega podrażnieniom oczu i skóry, które często występują po kąpielach w basenie. Kolejnym produktem z tej kategorii jest Blue Lagoon UV-C TECH 40 dający do trzydziestu pięciu procent więcej promieniowania UV-C. Możesz też zdecydować się na wariant Blue Lagoon UV-C TECH 16 eliminujący drażniący zapach chloru, redukujący zużycie chemii basenowej i posiadający trwałą obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej. Sprawdź te oraz pozostałe produkty z tej kategorii i wybierz spośród z nich te, które najbardziej Ci odpowiadają. Dzięki nim kąpiele w Twoim basenie będą nie tylko przyjemne, ale także bezpieczne.