Wczytuję dane...

Namioty do basenów

Komfort przebywania w basenie oraz czystość zbiornika to najważniejsze czynniki brane pod uwagę podczas letniego wypoczynku. Jest to doskonałe rozwiązanie na różne warunki pogodowe. W upalne dni namiot do basenów chroni użytkowników przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne, natomiast przy deszczowej pogodzie można schować się w nim bez konieczności opuszczania basenu. Dodatkowym atutem jest ochrona przed owadami, które często przeszkadzają w wypoczynku i rekreacji. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu wyższej temperatury wody, namiot do basenów sprawi, że będzie ona się wolniej obniżać.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.

Jaką funkcję spełnia namiot do basenu?

Namiot do basenu spełnia swoje funkcje zarówno w przypadku basenów ceramicznych, jak i dmuchanych. Jest to swoista ochrona przed zbyt wysoką temperaturą oraz promieniowaniem UV. W chłodne, deszczowe dni nie tylko ochroni przed zmoknięciem, ale również zapobiegnie utracie temperatury wody. Większość namiotów ma na tyle duże średnice, że zmieszczą się pod nimi nawet większe instalacje basenowe.

Namioty na baseny są najczęściej wykonywane z trwałych materiałów syntetycznych, np. poliestru. Są na tyle wysokie, że można swobodnie się pod nimi poruszać i przemieszczać. Stelaże są stabilne i mocne, dzięki czemu zapobiegają przewracaniu się namiotu. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć namiot przed wiatrem lub niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, możesz przymocować go do innej konstrukcji, korzystając z linek, które są w zestawie.

Namioty na basen – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając odpowiedni namiot do basenu, należy sprawdzić jego wymiary i dopasować je do wymiarów basenu. Dodatkowo warto się upewnić, czy sam namiot ma pokrowiec, w który można go schować, gdy nie jest potrzebny. Dzięki temu produkt będzie chroniony przed potencjalnymi zabrudzeniami i zniszczeniami. Większość namiotów jest prosta w montażu, więc można wykonać go samodzielnie. Dodatkowo niektóre modele mają dodatkowy filtr chroniący przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Jak wybrać najlepsze namioty nad basen?

Dobre namioty do basenów mają odpowiednią wentylację, która zapewnia dopływ świeżego powietrza do wnętrza, szczególnie kiedy z basenu korzysta jednocześnie kilka osób. Warto wybierać stelaże i pokrycia wykonane z wysokiej jakości materiałów, które ochronią przed częstą inwestycją w elementy zamienne. Należy pamiętać o złożeniu produktu podczas dużych wiatrów. Mogą one zniszczyć konstrukcję, dlatego lepiej nie korzystać z namiotu, gdy na zewnątrz zbiera się na huragan.

Namiot do basenu ogrodowego – dlaczego warto kupić?

Namiot do basenu chroni nie tylko przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi czy owadami. Przyczynia się również do zachowania czystości, powstrzymując zanieczyszczenia przed przedostaniem się do zbiornika wodnego. Dzięki temu łatwiej i szybciej wyczyścisz basen po sezonie. Należy pamiętać, aby nie stosować chemii czyszczącej przy rozłożonym namiocie. Opary będą zbierać się w jego wnętrzu i mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia.