Wczytuję dane...

Baseny kanadyjskie

Baseny kanadyjskie są praktyczne i wytrzymałe. Możesz ustawić je na powierzchni ziemi, a jeśli wolisz – częściowo lub całkowicie wkopać w ziemię. Dzięki swojej uniwersalności baseny kanadyjskie mają także duży potencjał aranżacyjny. Z łatwością zmienią i uatrakcyjniają wygląd Twojej posesji. Nie można zapominać także o ich najważniejszych funkcjach – są prawdziwą oazą relaksu w pełne spiekoty dni oraz miejscem, w którym zarówno Ty, jak i Twoja rodzina będziecie oddawać się beztroskiej zabawie i wodnej rekreacji. Sprawdź, jakie jeszcze zalety mają baseny kanadyjskie i przeczytaj, z czego są zbudowane.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Baseny kanadyjskie - konstrukcja

Kompletny basen kanadyjski składa się z bocznych blaszanych ścian, wzmocnionej folii basenowej oraz listew – górnych wykończeniowych oraz dolnych. Stal użyta do budowy basenu to gotowe arkusze blachy. Instaluje się ję na specjalnych profilach. Dzięki takiej konstrukcji, złożenie, rozłożenie oraz przeniesienie zbiornika w inne miejsce nie jest problematyczne. Stalowe arkusze podtrzymywane na stelażach wydają Ci się niestabilne? Zupełnie niesłusznie.

Baseny kanadyjskie można użytkować nawet przez ćwierć wieku, a to za sprawą trwałej, ocynkowanej blachy, z której zrobiona jest jego niecka. Z kolei folię pokrywającą wnętrze zbiornika powinieneś wymienić co około osiem lat. By ją zamontować lub zdemontować, nie musisz rozbierać konstrukcji basenu. Przed instalacją zbiornika, odpowiednio przygotuj podłoże – utwardź je i wypoziomuj. Możesz użyć wylewki betonowej lub podsypki piasku z cementem. Dodatkowo warto zabezpieczyć podłoże styrodurem, który chroni przed ubytkiem temperatury wody od gruntu. Pamiętaj, że najlepiej postawić nieckę w miejscu osłoniętym przed wiatrem, ale jednocześnie nienarażonym na silne i zbyt długie promieniowanie słoneczne. Idealnie, jeśli basen kanadyjski będzie stał w oddaleniu od krzewów i drzew, których liście mogą zaśmiecać wodę.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem basenu kanadyjskiego, wyślemy Ci szczegółową instrukcję przygotowania terenu zawierającą wymiary oraz wytyczne dotyczące miejsca ustawienia zbiornika.

Zalety basenów kanadyjskich

  • są uniwersalne – to baseny naziemne, które można też wkopać w ziemię – całkowicie lub częściowo,

  • mają dużą powierzchnię lustra wody, dzięki czemu w niczym nie ustępują okazałym pływalniom,

  • mają długą żywotność – ocynkowana blacha, z której są wykonane, pozwala na korzystanie z basenu nawet przez dwadzieścia pięć lat,

  • wykazują wysoką odporność na uszkodzenia, dzięki zastosowanym w ich budowie solidnym materiałom,

  • są łatwe i szybkie w montażu,

  • mają atrakcyjny, estetyczny wygląd – basen kanadyjski postawiony na Twojej posesji, ozdobi ją i stanie się jej centralnym punktem,

  • występują w wielu wariantach – możesz wybierać pomiędzy różnymi rozmiarami basenów i kilkoma kształtami niecek,

  • mają stosunkowo niskie ceny – są tańsze od basenów stelażowych, ale jednocześnie zapewniają podobny komfort użytkowania.

Baseny kanadyjskie w AM Baseny

W AM Baseny kupisz baseny kanadyjskie o różnych wielkościach. Mniejsze będą idealne do niewielkiego lub średniego ogródka oraz wtedy, gdy nie chcesz przeznaczać na basen zbyt dużo miejsca na swojej posesji. Średnie sprawdzą się przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, a te największe, z okazałym lustrem wody mogą konkurować z profesjonalną pływalnią. Posłużą Ci jako miejsce do pływania i przestrzeń relaksu w upalne dni. Z powodzeniem możesz zorganizować w nich także garden party dla znajomych. Spośród dostępnych w naszej ofercie basenów kanadyjskich, możesz wybrać te w kształcie okrągłym lub owalnym. Pierwsze są na tyle klasyczne, że pasują prawie do każdego ogrodu. Natomiast drugie pozwalają na dłuższe pływanie.

Wybierz jeden z naszych basenów kanadyjskich - produktów praktycznych, funkcjonalnych i w stosunkowo niskich cenach.