Wczytuję dane...

Baseny dla psów

Lato to czas, w którym nie tylko ludzie potrzebują ochłody i orzeźwienia. Również pupile chętnie korzystają z chłodzącej kąpieli na świeżym powietrzu, która pomoże im wytrzymać wysokie temperatury. Doskonałym rozwiązaniem jest duży basen dla psa. Można go wystawić w ogrodzie lub na tarasie. Przed zakupem basenu dla czworonoga należy zapoznać się z parametrami i wymiarami poszczególnych modeli, aby dopasować idealny produkt dla pupila. Jeśli masz więcej niż jedno zwierzę, wówczas powinieneś kupić większy basen.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Jak wybrać basen dla psa?

Na rynku znajdziesz wiele różniących się od siebie modeli basenów dla psów. Zupełnie inny będzie basen dla psa labradora, a inny dla yorka. Będą się one różniły przede wszystkim wielkością oraz zużyciem wody. Prz wyborze warto patrzeć także na jakość materiałów, z których wykonany jest basen. Psy potrafią rozpędzić się do dużych prędkości i z impetem wskoczyć do zbiornika. Niektóre konstrukcje mogą nie wytrzymać takiego ciężaru, ponieważ nie będą do niego przystosowane.

Ważne jest, aby po złożeniu basen był kompaktowy i łatwy do przechowywania. Warto sprawdzić również czas gwarancji, w którym można ewentualnie reklamować produkt lub zgłaszać wady techniczne. Większe baseny mogą dość dużo ważyć, co niekiedy stwarza dodatkowe problemy. Materiały mogą być także mało odporne na różnego rodzaju przetarcia, szczególnie te spowodowane zębami lub pazurami pupila.

Basen ogrodowy dla psa – charakterystyka

Ogrodowy basen dla psów powinien być przestronny i wykonany z dobrej jakości materiałów. Jest to bardzo ważne, ponieważ psy przebywające na większych metrażach mogą biegać nieco szybciej i z większym impetem. Potrzebują też więcej przestrzeni do zabawy i kąpieli. Basen powinien być łatwy w utrzymaniu czystości i zachęcać psa do regularnego korzystania z kąpieli. Istotna jest również szczelność konstrukcji, ponieważ woda nie powinna przedostawać się z basenu na zewnątrz. Basen ogrodowy powinien być składany, aby można było go wygodnie przechowywać w okresie zimowym, kiedy kąpiele na świeżym powietrzu nie są wskazane.

Basen dla psa na balkon – rozwiązanie inne niż wszystkie

Zazwyczaj baseny dla psów umieszczane są w nieco większych ogrodach. Można jednak z powodzeniem wybrać basen na balkon. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają swojego podwórka, ale chcą zapewnić swojemu pupilowi odrobinę orzeźwienia i zabawy.

Czy pies może kapać się w basenie?

Psy mogą korzystać z uroków zabawy w basenie, jednak nie wszystkie będą czerpały z tego przyjemność. Pupila należy przyzwyczajać do kontaktu z dużą ilością wody, np. pokazując mu, jak można się w niej bawić. Nie należy zmuszać zwierzęcia do takiej aktywności, a przede wszystkim nie wolno wrzucać go do zbiornika. Jeśli psu spodoba się kontakt z wodą, z pewnością sam zacznie do niej wchodzić i wymyślać nowe sposoby na zabawę.