Wczytuję dane...

Grille gazowe

Wakacyjne grillowanie wcale nie musi kojarzyć się z rozpalaniem ognia, dymem i zapachem rozpałki.  Możesz sobie wyobrazić karkówkę i grillowane warzywa bez tych okoliczności? Grille gazowe Weber to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za grillami węglowymi, ale wciąż chcą cieszyć się potrawami z grilla podczas wieczornych kolacji ze znajomymi na świeżym powietrzu. Wystarczy tylko zebrać znajomych, zamarynować mięso i odpalić grilla! Grill na gaz to gwarancja bezpiecznego i bezproblemowego grillowania w każdych  warunkach! Zobacz, co mamy w naszej ofercie na sezon grillowy!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Weber grill gazowy – rodzaje

Niebywałą zaletą grilla na gaz jest brak złożonego procesu rozpalania grilla i mało przyjemnego dymu, którego nie da się uniknąć. Tradycyjne grillowanie nie sprawdzi się w blokach na balkonie w bezpośrednim sąsiedztwie kolejnych mieszkań. Grill gazowy mały, który ma tylko dwa palniki, będzie za to świetnym rozwiązaniem dla właścicieli balkonów i tarasów. Różnorodność naszej oferty pozwala Ci wybrać odpowiedni model do Twoich potrzeb i okoliczności. Mamy zarówno podróżne wersje grilla gazowego, chociażby Weber Go-Anywhere, jak i duży grill gazowy, który sprawdzi się na imprezach plenerowych na wiele osób. Dodatkowo większość modeli posiada także pokrowiec, który na pewno przyda się przy przechowywaniu grilla w sezonie zimowym lub przy spontanicznych wypadach za miasto. Przy zakupie grilla gazowego Weber możesz od razu zakupić także nabój gazowy do grilli z 445 g gazu, który jest kompatybilny z większością modeli. 

Grill ogrodowy gazowy, czyli grillowanie bez dymu

Chociaż wiele osób, które zawsze tęsknią zimą za sezonem grillowym, ma zazwyczaj na myśli charakterystyczne zapachy rozpałki i rozgrzanego węgla, to branża grillowa wychodzi naprzeciw też tym, którzy nie mają możliwości rozpalania i dymienia lub po prostu za tym nie przepadają. Rozwiązania są dwa: nabyć grill na gaz lub elektryczny, lub ewentualnie zrezygnować z grillowania. Druga opcja nie wchodzi w grę, dlatego skupmy się na pierwszej.

Duży grill gazowy to świetne rozwiązanie na przestronny balkon i taras, ale też idealne rozwiązanie na imprezę plenerową. Mowa tu o weselach, uroczystościach urodzinowych czy plenerowych wieczorach panieńskich i kawalerskich. W takich okolicznościach sprawdzi się model marki Weber – grill gazowy Genesis, który ma aż 3 palniki i 3310 cm2 rusztu. Takie wymiary na pewno umożliwią przygotowanie kilku potraw naraz dla wielu osób, a dodatkowo cały proces grillowania może odbywać się w bezpośrednim sąsiedztwie stolików. Brak dymu jest tu zdecydowanie przeważającą zaletą. Dodatkowym atutem dużego grilla ogrodowego jest możliwość montażu więcej niż jednego rusztu. Takie rozwiązanie przydaje się, kiedy chcemy jedną potrawę podgrzewać, a drugą dopiero przyrządzić. W zestawie z grillem Genesis wchodzi też niewielki stolik, który ułatwia dodatkowe czynności kuchenne związane z przygotowaniem potraw na plenerową ucztę.

Cechy grilla gazowego Weber

Czego spodziewać się po grillach gazowych tej marki? To najczęściej połączenie funkcjonalności i naprawdę wysokiej jakości. W większości modeli ruszt jest żeliwny i pokryty emalią porcelanową. Zapłony są zazwyczaj elektryczne, żeby odpalanie palników było jak najmniej bezproblemowe. Większość modeli to duże grille ogrodowe gazowe, które mają rozbudowaną przestrzeń dookoła rusztu, dzięki czemu przygotowywanie posiłków jest naprawdę proste. Dodatkowe uchwyty, haczyki, niekiedy nawet półki po obu stronach i zamykane szafki. Duże modele, a w tym model Weber Spirit mają więcej niż jeden ruszt tak, abyś mógł grillować i podgrzewać jednocześnie. Kółka z blokadą to idealne rozwiązanie na imprezy plenerowe, gdzie możesz bezproblemowo przestawiać grilla w dowolne miejsce bez obciążania siebie czy dodatkowych osób przy przenoszeniu. Każdy grill ma też pokrywę, która nie tylko przyspiesza przygotowanie potraw mięsnych i warzyw, ale także sprawdza się na wypadek dużego wiatru czy niespodziewanego deszczu. Te wszystkie cechy sprawiają, że grillowanie może być samą przyjemnością bez zmartwień o niepogodę czy zadymianie gości lub sąsiadów.

Dlaczego warto wybrać grill Weber?

Grille Weber słyną z najwyższej jakości i cechują się wyjątkową trwałością. Są bardzo wydajne – równomiernie rozprowadzają ciepło, minimalizując ryzyko przypalenia. Są łatwe w użyciu i utrzymaniu czystości, a także wykonane są z najlepszych materiałów i komponentów. Wybierając grill gazowy Weber, możesz mieć pewność, że sprzęt posłuży Ci na lata sezonowego grillowania, a jedyne, o co Ty potrzebujesz zadbać, to inspirujące przepisy i grupę znajomych do relaksującego spędzania letnich wieczorów. Polecamy zapoznać się także z ofertą akcesoriów do grillowania oraz specjalistycznymi środkami i szczotkami do czyszczenia. W ten sposób zapewnisz sobie najwyższą jakość grillowania na długie lata!