Wczytuję dane...

Odkurzacz automatyczny Alpha RA 6500 iQ Pro 

W pełni zautomatyzowany odkurzacz basenowy Zodiac ALPHA IQTM RA 6500 iQ to zaawansowane urządzenie czyszczące, które dedykowane jest zarówno dla domowych jak i hotelowych basenów o maksymalnym rozmiarze 12 x 6 metrów.

Linia odkurzaczy ALPHA IQTM to zdecydowanie najmocniejsze z dostępnych na rynku urządzeń do czyszczenia basenów. Odkurzacz wyposażony został w napęd na 4 koła oraz niesamowicie wydajną pompę, co zapewnia mu doskonałą przyczepność na każdej powierzchni basenu oraz bardzo wysoką jakość filtracji zanieczyszczeń.

Urządzenie świetnie poradzi sobie zarówno z czyszczeniem dna i ścian basenu, jak i linią wody automatycznie dostosowując swoją pracę do specyfiki obiektu.

To wszystko dzięki inteligentnemu systemowi sensorycznemu Nav SystemTM, który samodzielnie identyfikuje kształty i konfiguracje obiektu, a następnie na podstawie danych dostosowuje swoje ruchy i czas czyszczenia basenu.

Jednym z cykli opartych na Sensor Nav System to Brudne Strefy Najpierw, w którym odkurzacz jako priorytetowe miejsca pracy wybiera najbardziej zanieczyszczone strefy niecki basenu.

Niekwestionowanym atutem modelu  ALPHA IQTM RA 6500 iQ jest możliwość sterowania odkurzaczem basenowym za pomocą aplikacji iAqualinkTM, która pozwoli nam monitorować i programować urządzenie za pomocą telefonu komórkowego.

Ten inteligentny odkurzacz basenowy wzbogacony został również o możliwość ustawienia czasu cyklu czyszczenia, miernik temperatury wody oraz czujnik ciśnienia, dzięki któremu robot bez przeszkód wspina się po ścianach basenu i doskonale oczyszcza linię powierzchni wody.

Na uwagę zasługują również niesamowicie dokładne filtry, które pochłaniają nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia o rozmiarze od 60μ.

Główne zalety:

 • 3 cykle czyszczenia: 
 1. Quick (szybkie czyszczenie dna), 
 2. Smart (inteligentne czyszczenie dostosowane do basenu- dno, ściana, linia wody)
 3.  Ultra (intensywne czyszczenie – dno, ściana, linia wody),
 • inteligentny system czyszczenia basenu Nav SystemTM,
 • cyklonowe zasysanie zanieczyszczeń,
 • szybkie odprowadzanie wody Lift SystemTM,,
 • wspomaganie czyszczenia linii wody dzięki czujnikom ciśnienia,
 • napęd na 4 koła,
 • czujniki ciśnienia,
 • szczotki czyszczące Contact+TM,
 • okienko w zbiorniku na zanieczyszczenia,
 • zabezpieczenia:„poza wodą” oraz elektroniczna ochrona silnika,
 • sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej iAquaLinkTM,
 • ultra dokładna filtracja 60 μ,
 • wózek ułatwiający przechowywanie,
 • funkcja Swivel,
 • gwarancja 3 (+ 1 rok dodatkowo po rejestracji w aplikacji w okresie do 6 miesięcy od daty zakupu urządzenia)

Specyfikacja:

Rozmiar niecki: 12 x 6 m (kabel 18m)
Czyszczone powierzchnie: dno/ściany/linia wody
Cykle czyszczenia: dno/ ściana/ linia wody; tylko dno
Poziom filtracji: 100µ
Typ filtra: kaseta/ dostęp "od góry"
Gwarancja: 3 lata ( + 1)

OPATENTOWANE FUNKCJE DODATKOWE W TYM MODELU

INTELLIGENT MOTION

To innowacyjna technologia opatentowana przez markę Zodiac, która dzięki wbudowanym w odkurzacz czujnikom, pozwala odkurzaczowi rozpoznać kształt oraz głębokość basenu. Schemat działania tej funkcji inspirowany był ludzkimi receptorami i zmysłami, które umożliwiają nam poruszanie się np. w ciemnym pokoju. Na podobnej zasadzie działają giroskopy, akcelometry i inne czujniki, w które wyposażony jest odkurzacz basenowy z Intelligent Motion. Inteligentne programowanie gwarantuje nie tylko równomierne czyszczenie basenu, ale również sprawia, że odkurzacz bez problemu poradzi sobie z niestandardowymi obiektami i przeszkodami.

SENSOR NAV SYSTEM™

Inteligentny system sensoryczny to jedna z najbardziej zaawansowanych technologii opatentowanych przez Zodiac. Niekwestionowaną zaletą tej technologii jest możliwość indywidualizacji pracy odkurzacza tak, aby była dostosowana do specyfiki basenu. Dzięki temu pełne czyszczenie niecki odbywa się w znacznie krótszym czasie, co przekłada się również na oszczędności związane z niskim zużyciem energii i małymi kosztami konserwacji basenu.

 Po wybraniu na urządzeniu cyklu pracy Smart (poprzez zasilacz lub aplikację mobilną), odkurzacz w pierwszym cyklu pracy uczy się parametrów basenu. W tym czasie rejestruje dane takie jak: długość, szerokość, głębokość czy rodzaj dna, a następnie dokonuje kalkulacji i optymalizuje czas swojej pracy względem uzyskanych danych. W praktyce oznacza to, że urządzenie samodzielnie obliczy czas konieczny do wykonania pełnego czyszczenia obiektu (pokrycie minimum 95% powierzchni ścian i dna, bez względu na rozmiar niecki).

 Kolejnym cyklem opartym na Sensor Nav System jest Dirty Areas First, w którym odkurzacz jako priorytetowe miejsca pracy wybiera najbardziej zanieczyszczone strefy niecki basenu. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ nieczystości w basenie nie rozkładają się równomiernie, a lubią zbierać się przy krawędzi ściany czy w narożnikach. Pozwala to na osiągnięcie wizualnej czystości basenu nawet przy krótkim czasie pracy odkurzacza, a ponadto zapobiega rozdmuchiwaniu zanieczyszczeń przez pracę urządzenia, co często zdarza się w przypadku tradycyjnych modeli. Ponadto program Dirty Areas First świetnie sprawdza się w przypadku czyszczenia basenów z dnem typu diament, ponieważ funkcja umożliwia zatrzymanie odkurzacza na dnie w celu dokładnego wyczyszczenia najbardziej problematycznej strefy.

 Kolejną przydatną innowacją technologii Sensor Nav System jest dodatkowe wyposażenie odkurzaczy w czujnik ciśnienia i temperatury. Podczas pierwszego cyklu wspinania się na ściany urządzenie poprzez pomiar minimalnego i maksymalnego ciśnienia, kalibruje czujnik. Zebrane dane odkurzacz wykorzystuje do optymalizacji swojej pracy w cyklach czyszczenia, przede wszystkim do bardziej precyzyjnej detekcji linii wody. Jest to ogromna zaletą, ponieważ dzięki temu mamy pewność dokładnego czyszczenia problematycznego miejsca, jakim jest linia wody, gdzie często zbierają się olejki i inne pływające zanieczyszczenia.

CYKLONOWE ZASYSANIE ZANIECZYSZCZEŃ

Aby wspomóc skuteczność urządzenia w zbieraniu  nieczystości, Zodiac wyposażył swoje odkurzacze w innowacyjny pojemnik na zanieczyszczenia. Dzięki unikalnemu kształtowi pojemnika w jego wnętrzu wytwarza się wir (cyklon), który pozwala utrzymać zanieczyszczenia w stanie zawieszenia. To rozwiązanie istotnie wspomaga skuteczność filtrów, ponieważ zapobiega ich zatykaniu, dzięki czemu pracują z taką samą wydajnością przez cały cykl pracy.

Ponadto duże szczeliny wlotowe pojemnika, sprawiają że odkurzacz  bez problemu pochłonie nawet duże zanieczyszczenia.

LIFT SYSTEM

Po skończonej pracy urządzenia, gdy chcemy wyjąć robot z wody, dużym problemem w tradycyjnych odkurzaczach basenowych była zwiększona waga urządzenia, wynikająca z znajdującej się w jego wnętrzu wody. Odkurzacze Zodiac wyposażone zostały w technologię Lift System, która wykorzystuje wysokowydajną pompę, aby obniżyć o 20% wagę odkurzacza podczas wyciągania go z wody. Jest to możliwe dzięki zintegrowanemu czujnikowi, który podczas wyciągania urządzenia uruchamia pompę, która szybko pozbywa się zgromadzonej wewnątrz odkurzacza wody

SWIVEL

Aby zapobiec plątaniu się kabla zasilającego podczas pracy odkurzacza, Zodiac wyposażył swoje urządzenia w obrotowy sworzeń. Funkcja Swivel nie tylko ułatwia przechowywanie przewodu zasilającego, ale znacznie ułatwia pracę robota.

PUSH’N’GO

Opróżnianie pojemników na zanieczyszczenia nie należy do najprzyjemniejszych czynności, tym bardziej w tradycyjnych odkurzaczach, które wyposażone są w materiałowe worki filtracyjne, które wymagają kontaktu worka z rękoma. Aby ułatwić ten proces, marka Zodiac stworzyła funkcję Push and Go, która umożliwia bezkontaktowe opróżnianie pojemnika na zanieczyszczenia. Wystarczy po zakończonej pracy urządzenia kliknąć przycisk, aby uchwyt rączki automatycznie uniósł się do góry, wyjąć pojemnik a zanieczyszczenia wypłukać np. wężem ogrodowym

4WD

Dzięki napędowi na wszystkie 4 koła odkurzacze Zodiac bez problemu poradzą sobie na każdej powierzchni. Urządzenie z łatwością pokonuje przeszkody, czyści schody basenowe, jak również stabilnie porusza się po śliskich powierzchniach. Ponadto to rozwiązanie istotnie zwiększa wydajność czyszczenia, dzięki lepszemu przyleganiu robota do czyszczonej powierzchni. Zasilany dwoma silnikami napęd 4WD porównać możemy do auta terenowego – poradzi sobie wszędzie.

iAqualink CONTROL

Odkurzacze basenowe  Zodiac poza niesamowitą skutecznością, wyróżniają się również nowoczesną funkcją sterowania za pomocą smartphona. Dedykowana urządzeniom aplikacja mobilna  iAquaLinkTM umożliwia zdalną kontrolę pracy urządzenia w czasie rzeczywistym z każdego miejsca na świecie, dzięki wykorzystaniu funkcji Wi-Fi. Dzięki temu mamy możliwość monitorowania czyszczenia, jak również programowania  i optymalizacji pracy robota. Dodatkowym atutem wynikającym z korzystania z aplikacji na telefon jest dodatkowy rok gwarancji na urządzenie.

Dzięki aplikacji mobilnej iAquaLinkTM odkurzacz zyskuje dodatkowe funkcje, w tym m.in.:

 • 7-dniowy timer,
 • zdalna kontrola poprzez Wi-Fi z każdego miejsca na świecie,
 • czyszczenie punktowe,
 • pomiar temperatury wody,
 • powiadomienia push o pracy urządzenia.

Aplikacja dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem operacyjnym  Android, jak również iOS, a aktualizacje są całkowicie bezpłatne.

Chwilowo niedostępny

Odkurzacz automatyczny ZODIAC Alpha iQ RA 6500

8190,00 PLN
Pokaż szczegóły produktu
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości,
prosimy o kontakt!

info@ambaseny.pl 42 6508820